Niş Duvar İçi Dekorasyonu Modelleri Ankara

Niş, mimari yapılarda duvar içine yapılan çıkıntı, girinti, oyuklara verilen bir isimdir. Yapılardaki duvar süslemeleri arasında hem fonksiyonel hem de görsellik olarak önemli bir yere sahip olan niş, çok eski zamanlardan beri kullanılmış ve hala kullanılan mimari tasarım şeklidir.  Osmanlı mimarisinde saray ve çeşmelerde kuşların da su içebilmesi için oyulmuş küçük hücreciklerde niş olarak isimlendirilmiştir.

Niş duvar içi dekorasyonları, genellikle salon ve oturma odalarında kullanılmaktadır. Kitaplık, raf, TV ünitesi ve vitrin olarak kullanılabilecek olan nişler  odalara özgün ve şık görünüm kazandırır. Yatak odalarında da niş kullanılır ve oldukça kullanımı yaygınıdır. Dekoratif amaçlı kullanılan nişlerin iç kısımlarına duvar kağıtları ve ışıklandırmalar ekleyrek daha hoş bir görüntü sağlanabilir. İç kısımlara duvar kağıdı ile kaplanarak  nişi tablo ile destekleyerek harika bir duvar dekorasyonu elde edilebilir.

Evin her yerinde yer tasarrufu sağlayabileceğiniz niş duvar içi dekorasyonu aynı zamanda banyolarda da kullanabileceğiniz dekorasyondur. Duvara yapılacak olan bir niş içerisine raf monte ederek dolap gibi kullanılabilir. Mutfaklarda ise özgün ve şık dekoratif raflarla  mutfak niş duvar dekorasyonu canlı ve pozitif enerji dolu bir kullanım imkanını sizlere sunar. Görülüdüğü evlerde kullanım alanı oldukça geniştir.

Evimizde Niçin Niş Duvar İçi Dekorasyonu Tercih Ederiz?

Niş duvar içi dekorasyonunu tercih etmenin birçok nedeni mevcuttur. Aslında önemlisi ise estetik görünümü için tercih ediliyor diyebiliriz.

 • Taş ve çini gibi parçalarla daha estetik ve hoş ortam yaratılabilir.
 • Duvar nişleri size estetik sahibi bir alan sağlar ve buralarda fazla eşyalarını saklamanıza yardımcı olur.
 • Sanatlarını sergilemek için güzel bir tasarım olabilir.
 • Salon gibi yerlerde size özel özgün bir alan yaratabilir.
 • Kitaplar,saksılar ve dekoratif süs eşyaları için uygun bir tasarım olması
 • Her evin iç tasarımına şık bir görünüm sağlamakla beraber hoş bir hava katar.
 • Ekstra bir alan oluşturur bazı eşyalarınızı saklama şansı tanır.
 • Duvarı sadelikten kurtarır ve güzel bir tasarım oluşturur.
 • Ağaç ve cam gibi parçalarla güzel bir tasarımlar oluşturulabilir.

Siz de niş duvar içi dekorasyonu yaptırmak istiyorsanız Eray Grup https://www.eraygrup.com ile irtibata geçinir. Ev tadilat ve dekorasyon firması olarak sizlere en iyi hizmeti vermek için burdayız.

Niş Duvar İçi Dekorasyonunun Püf Noktaları

 • Nişlerin iç kısımlarını ya da kenarlarını duvar kağıtları ile kaplatılabilir.
 • Nişleri renklendirilmelidir.
 • Nişin kenarlarına fon perde asılabilir.
 • Aydınlatma olarak nişlerin içine gizli spotlar yerleştirilebilir.
 • Nişlerin içine mumlar yerleştirilebilir.  
 • Nişlerin içerisini ahşap ile ya da camla kaplayabilir ortama hoş bir ambians katılabilir.
 • Banyo nişleri için renkli havluları tercih edililebilir
 • Oturulan salonun rengine göre ya da ortamda bulunan tekstil ürünleri, mobilyalar, ve diğer aksesuar ürünlerinin rengine nişlerin boyanmasını sağlanabilir gibi birçok dekorasyon fikirleri vardır

Ev dekorasyonu için sıklıkla tercih edilen ve günümüzde popüler olan niş stili her zevke göre farklılık gösterir. Müşterilerimizin istediği her renge boyanabilen iç duvar bölmeleri ve süslü mozaik taşlar yerleştirilerek hoş bir görünüm sağlar. Bu tarzda süslenebilen niş, netif olarak televizyon ünitesi olarak da kullanmak mümkün hale geliyor. Televizyon ünitesi olarak kullanabilen niş duvar içi dekorasyonu sayesinde, evde kalabalık yapan eşyaların azalmasını da sağlıyor.

Kişinin zevkini yansıtan niş modelleri günümüzde yatak odası dekorasyonları,banyo dekorasyonları, salon dekorasyonları, koridor dekorasyonları için vazgeçilmez bir tercih haline gelmektedir. Ülkemizde son yıllarda büyük bir rağbet gören niş modelleri, Eray Grup olarak sizlere özel tasarlamaktadır. Firmamız sizlere güvenilir, hızlı, kaliteli bir şekilde hizmet sunmayı garanti eder. Niş dekorasyonu, villa tadilatı ve dekorasyonu Niş boyama ve Niş onarım yapmakla beraber sizlerin aklınıza gelebilecek her türlü soru, bilgi, fiyatlandırmalar, Ankara'da anahtar teslim villa yapımı ve niş duvar içi dekorasyon modelleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ankara’nın her ilçesine alanında niş duvar içi dekorasyon ustaları ile hizmet vermekteyiz. Siz kafanızda tasarlayın biz yapalım.