Vestiyer Portmanto Modelleri Ankara

Antreler ve kapı girişleri için kullanılabilecek, fonksiyonel ve modern vestiyer ve portmanto modelleri çok daha düzenli bir alan yaratılması için temin edilmesi gerekir. Tasarımı ile daha farklı ve her tarz alana yakışabilecek vestiyer ve portmanto modelleri için firmamızın özgün incelemek çok fayda sağlayacaktır.

Uygun boyutta olmasına ve gereksiz ayrıntılar içermemesine dikkat etmelisiniz. Dikkat ederseniz ihtiyacınız olan şık ve kullanışlı bir vestiyere sahip olabilirsiniz. Ev ve iş yerlerinde kullanılması neredeyse şart olan vestiyer ve portmanto modellerinde artık klasik mobilyalar yerini, çok daha modern ve özgün ürünlere bırakmıştır.

Ev dekorasyonu içerisinde vestiyerin, tasarıma uyumlu olması önemli bir ayrıntıdır. Kendine özel bir tasarım  oluşturmak isteyen müşterilerimiz de, tasarım fikirlerini firmamız Eray Grup  ile planlayarak farklı ürünler elde edebilirler. Vestiyer ürünleri en çok işlevsel özellikleri ile ön planda olsa da, tasarımı ile dikkat çekici ve kullanışlı hale getirilmelidir.

Vestiyer İle Portmanto Arasındaki Farklar Nelerdir?

Hol ve antre mobilyaları içerisinde bulunan portmanto ve vestiyer tercihinizi yaparken neleri göz önünde bulundurmalısınız? Evinize yeni bir mobilya alırken, tercih edeceğiniz mobilyaların özellikleri ve yaşam alanlarınızda kullanarak sizlere sağlayacağı yararları araştırmalısınız. Hem dekorasyonunuza hem de işlevselliği ile yaşam alanlarınızda kullanabileceğiniz mobilyaların seçimini bu araştırma sonrasında daha net anlayabilirsiniz.

Vestiyer ve portmanto seçerken nelere dikkat edilmesi gerekenler:

Boyutları ve İç Hacmi: Vestiyer ve portmantolar, evlerin giriş alanlarında, antrelerde ve hollerde konumlandırılan mobilyalardır. Çoğunlukla dış elbiseler bu bölümde muhafaza edilir. Mont, ayakkabı, çanta, şapka ve kaşkol gibi dış giysileri vestiyer ve portmantoda muhafaza ediliyor. Bu nedenle, evde yaşayan kişi sayısını ihtiyaçlarına verebilmesi adına, portmanto ölçüleri ve iç hacmi, oldukça önemlidir. Bu nednele seçeceğiniz mobilyanın ölçülerini evde yaşayan kişi sayısı ve eşya sayıları ile hesaplamanız doğru olacaktır. Örneğin kişi başı beş ayakkabı ve terlikten vs. hesaplanırsa dört kişinin yaşadığı bir evde toplam yirmi adet ayakkabılık rafı hali hazırda bulunması gerekmektedir. Ayakkabıların tıkış tıkış olmaması birbiri üzerine binmemesi adına, raf düzeni ve sayısına dikkat etmeniz doğru olacaktır.

Aynı hesaplama mont ve dış elbiselerde de geçerlidir. Çoğunlukla ayakkabı kadar fazla olmasa da bir kişinin ortalama olarak iki adet mont ya ad dış elbisesi olduğunu farz edersek, beş kişilik bir aile de toplamda on adet askılı ve mont muhafaza etmek için alan olması gerekmektedir. Bu gibi hesaplamaları yaparak doğru portmantoya karar vermelisiniz.

Çeşitli Raf ve Bölmeler: Çeşitli raf ve bölmelere sahip olan portmantolar, işlevselliği ile kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Portmantolarda olması gereken raf ve bölmelerin içerisinde, kapaklı mont askılık alanları, ayakkabılık rafları, şapka, kaşkol gibi dış giysileri muhafaza etmek için çekmeceler yer almalıdır. Bu bölmelere ek olarak, ayna kullanımı da olmazsa olmazdır. Antrede veya holde konumlandırılan portmantolar, ev sakinlerinin dışarı çıkmadan kıyafetlerinin düzeltmek, son bir defa daha kendisine ve giysilerine bakıp düzeltmeleri yapabilmesi adına oldukça önemlidir. Bu sebeple portmantolarda mutlaka boy aynası olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Modelin Tasarımı:Portmantonun tasarımı da yaşam alanlarınız ile uyumlu olması oldukça önemli olacaktır. Modern yaşam alanlarında kullanmak için tercih edeceğiniz modeller oldukça önemli olacaktır. Mobilyanın rengi, tasarımı, hatları, motifleri ile yaşam alanlarınıza uyumlu bir tercih yapmanız gerekmektedir. Örneğin modern yaşam alanlarınız için klasik mobilyalar değil, modern hatlara sahip mobilyaları tercih etmeniz gerektiğini hatırlayınız.

· Kalabalık aileler için ayakkabılık bölmesi fazla olan bir vestiyer uygun olacaktır. Sürgülü kapaklar ile kapanması sağlanabilir.

· Dar bir antre için tercih edilebilecek bu vestiyer ve portmanto modelinde, askılık, ayakkabılık ve oturma elemanı bir arada düşünülmelidir.

· Beyaz renk ile başlayan vestiyer ve portmanto, ahşap detaylar ile tamamlandığı zaman çok şık ve modern bir görünüm sağlayacaktır.

· Dar bir antreyi daha geni göstermek için vestiyer ve portmanto mobilyasını beyaz renkte tasarlamak en doğrusu olacaktır.

· Klasik çizgilerden oluşturulmuş, sade bir vestiyer ve portmanto modeli ile işlevsel anlamda tam performans sağlamak mümkün olablir.

· Antre için yeterli alan yoksa da, bir duvar yüzeyine eklenecek raf ve ayna ile de kullanışlı bir vestiyer ve portmanto tasarımı oluşturulabilir.

· Büyük antreler ve kalabalık aileler için mutlaka sürgülü kapakları olan ve çekmeceleri içerisinde yer alan kapsamlı vestiyerler kullanılmalıdır.

· Ahşap malzemesinin doğal görünümünden faydalanılarak tasarlanan portmanto ve vestiyer modelleri, antrelerde daha doğal ve sıcak bir atmosfer oluşturur.

· Antrede yeterli bir alan yoksa, tavana göre tasarlanabilecek uzun dolaplar her zaman fayda sağlayacaktır.

Farklı tarz dekorasyonlara uygulanabilecek şık ve kullanışlı vestiyer ve portmanto modelleri  için Ankara Eray Grup olarak tasarladığımız mobilyalar her mekana uyum sağlar. Düşük maliyet ile kaliteli ürünler ile yapılabilecek bu tarz  örnekler antrelerde rahat bir kullanım sağlayacaktır. Özellikle birçok işlevi bir arada sağlayan ve yüzeylerin kullanılması ile konumlandırılabilen fonksiyonel vestiyer ve potmanto modelleri ev ve ofisler için en iyisidir. Bu sebeple hem estetik hem de fonksiyonel açısından fayda sağlayan vestiyer ve portmanto modelleri iyice araştırılmalı ve ondan sonra kullanımı için karar verilmelidir. Ev tadilatı ve dekorasyonu hizmetimizin yanında bu konuda da firmamız Ankara Eray Grup ile iletişim kurabilirsiniz.