Merdiven Altı Dekorasyonu

Yaşadığını mekanlarda dekorasyon yapılabilmesi için o yerin ofis, oda ya da salon olması gerekmez. Yaratıcı fikirler ve hayal gücü ile her alanda uygulanabilir.

Pek akla gelmeyen alanlara örnek olarak merdiven altını tercih edebilir. Merdiven altı öyle şahane bir şekilde dekorasyonu yapılır ki çok kullanışlı bir alan olabilir. Tripleks veya dubleks bir eviniz var ise en çok tercih bu yönde olabilir. Merdiven altına şık bir raf veya dolap konumlandırılabilir. Merdiven altına vestiyer şeklinde dolap yapılırsa ayakkabılarınızı muhafaza edilebilecek bir yer oluşur. Merdiven altı dışında basamakları da kullanmak natif seçeneklerdendir biridir. Basamaklar açılabilir durumda olur ise kışlık giyeceklerimizi muhafaza edebilir çocuklarımızın oyuncaklarını dahi rahatça muhafaza edebilirsiniz.

Merdiven altı dekorasyon düşüncesi evinizi en verimli ve dekoratif zenginliğe sahip bir tasarım fikrinden yola çıkılarak oluşturulmuş farklı farklı örneklere sahiptir. Bu tasarımların amacı atıl vaziyette görülen merdiven altlarını en iyi şekilde değerlendirmek ve bu alanların dekoratif özelliklerle de katkı sağlayıp ortamı güzelleştirmektir.

Ankara Eray Grup olarak tasarladığımız merdiven altı dekorasyon netifleri arasından sizin evinize en uygun bir model mutlaka bulunacaktır.

Ev ve villa tadilat ve dekorasyon işleriniz için titiz işçilik isterseniz, Eray Grup eraygrup.com  tercihiniz olabilir.

Merdiven Altı Dekorasyon İçin Alternatif Tasarımlar Nelerdir?

Merdiven altı portmantoMerdiven altı dekorasyon örnekleri arasında çok verimli ve şık tercihlerden biri portmanto seçeneğidir. Bu seçeneğin birçok natifini kullanabilirsiniz. İsterseniz ahşap kapaklar ile kapattığınız portmantoyu dilerseniz de açık olarak şık askılıklar ile tamamlayabilirsiniz.

Merdiven altının hacimsel genişliğine bağlı olarak raf dizaynı da düşünebileceğiniz portmanto uygulamasında küçük merdiven altları için evin giriş bölümünde konumlandıracağınız ana portmantonun uzantısı olacak bir eklenti de oluşturabilirsiniz.

Döner merdiven altı dolapMerdiven altı dekorasyon fikirleri arasında döner merdivenlerin altlarını kullanmak diğerlerine oranla nispeten daha profesyonellik isteyen uygulamaları gerektirmektedir. Bu uygulamalarda şüphesiz döner merdivenin ebatları, dönme açısı ve eğim özellikleri de önemli bir yere sahiptir. 

Döner merdiven altı dekorasyonu düşünüyorsanız ihtiyaçlarınızı belirleyerek tasarım fikirleri oluşturmanızı ve ardından firmamızla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Merdiven altı dolap ile atıl kalmış alanları da depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.

Merdiven altı kilerMerdiven altı kiler uygulaması bayanların mutfak dekorasyonuna ciddi anlamda katkı saülamktadır. Mutfağınızı daha düzenli ve dekorotaif hale getirmek için güneş görmeyen ve kapaklar ile korunmuş bir alan her zaman ihtiyaçtır.

Evinizin mutfak ve merdiven altı konumlarının değerlendirilerek yapacağımız bu tasarımda bol raflı ya da çekmeceli merdiven altı dekorasyon uygulaması sağlayabiliriz.

Merdiven altı ayakkabılıkMerdiven altı dekorasyon tasarımları arasında özellikle daha küçük boyutlara sahip merdiven altları için planlanmış ayakkabılıklar da çoğunlukla tercih edilmektedir.

Ayakkabılık tasarımını özellikle giriş kapısına yakın bir merdiven altına sahipseniz ısrarla tavsiye ediyoruz. Merdiven altı giriş kapısından uzak ise ayakkabılık uygulaması sizin için doğru bir tasarım olmayabilir.

Merdiven altı vestiyerMerdiven altınız giriş kapısına yakın olduğunda ayakkabılık dışında başka bir seçeneğiniz daha var. Vestiyer uygulamasını ister ayakkabılıktan bağımsız olarak tasarlayın isterseniz ayakkabılık ile birlikte düşünebilirsiniz.

Küçük boyutlu merdiven altı için ayakkabılık uygulaması oldukça ideal bir merdiven altı dekorasyon düşüncesi olabilir fakat büyük hacimli merdiven altı için vestiyer çok daha verimli, dekoratif kullanım imkanı sağlayacaktır.

Dubleks Merdiven Boşluğu Kapatma: Merdiven altı dekorasyon uygulamaları çoğunlukla iki katlı dubleks evler için düşünülse de aslında iki kat dışında müstakil olarak kullanılan üç katlı evlerde de tasarımlar yapılabilir.

Sizin için kiler, kitaplık, ayakkabılık, vestiyer vs. dekarayonlardan hangisi en mükemmel sonucu verecek sorusunun cevabını gerekirse firmamızın yardımını alarak cevaplandırmanız en uygunu olacaktır.

Merdiven altı dekorasyon planlamasında mutlaka merdiven rengi ve mekandaki diğer dekorasyon ürünlerinin rengi de göz önüde bulundurularak karar verilmelidir.

Bu bilgiler doğrultusunda mobilyanın dayanıklılığı, uzun ömürlülüğü, özgün tasarımı esas alarak kaliteli işler ortaya çıkarabilmek ve sizi memnun etmek için hizmet vermekteyiz. Ankara Eray Grup Merdiven Altı Dolap imalatında ve ev ve villa tadilat ve dekorasyonu gibi daha bir çok alanda kişiye özel her türlü işi yapmak kaydıyla hizmetinizdedir.