Giyinme Odası Dekorasyonu Ankara

GİYİNME ODASI DEKORASYONU ANKARA

Yatak odanızdaki boğucu havadan sıkılıyor ve bir giyinme odasına ihtiyaç duyuyorsanız, küçük bir odanızı giyinme odası olarak dekore etmeyi düşünebilirsiniz. Yatak odanızın hemen yakınında uygun bir alanınız var ise, hayatınızı kolaylaştıracak bir giyinme odası planlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda tasarımını düşündüğünüz giyinme odasında en önemli konulardan biri de havalandırma ya da bir pencere bulunmasıdır.

Giyinme odası için belirlenen alanın boyutlarına uygun çekmece, raf, dolap sayılarını belirleyerek başlayabilirsiniz. Burada en çok üzerinde durmanız gereken konu, kıyafetlerinizin ne kadar alan kaplayacağını ve sonrasında ihtiyaca  göre belirlenmesidir. Böylelikle kaç dolaba ve çekmeceye ihtiyacınız olacağına da karar verebilirsiniz. Sonrasınada firmamız Ankara Eray Grup ile iletişime geçerek hayal ettiğiniz tasarımlara kavuşabilirsiniz.

Giyinme odasını mükemmel yapan nedir?

·         Giyinme odası kişisel bir mekandır ve harika olması için de odanın gerçekten sizin zevkinizi yansıttığından emin olmanızı sağlayacak kişisel tarzınızı ve dolap, çekmece vs. ihtiyacınızı belirlemek sizler için önemli olacaktır.

·         Bir ev içinde giyinme odası işlevsel bir özellik taşır ve bu sayede amaçlara uygun kullanışlı ve işe yarar olarak tasarlanmış olmalıdır. İç kısmı geniş giyinme odalarından küçük çaplı odalara kadar pek çok farklı natifler vardır ve tarz ve depolama ile ilgili seçenekler sahip olunan alana bağlıdır.

·         Odanın boyutuna bağlı olarak da makyaj masası gibi mobilyalar mekana şıklık katabilir ve aynalar genelde daha geniş bir etki yaratarak, ışık eklemek için parlak bir fikir olabilir.

·         Elbette, ortama dâhil her etmen odanın boyutunu yansıtmalıdır ve odanız uygun durumda kıyafetlerinizi değiştirmek ve güne hazır olmak için sakinleştirici bir etki yaratmalıdır. 

Eğer küçük bir giyinme odasına sahipsem ne yapabilirim? 

·         Küçük bir oda daha kolay bir tasarım için idealdir. Mat renkler, sabitlenmiş dolaplar ya da raflar ve bir ayna işlevsel bir oda sağlayabilir.

·         Farklı renklerle sağlanacak ambiyanslar, ışıklandırma ve mobilyaların genişliği ve konumlandırılması ile ilgili genel kuralları akılda tutarken kendi beğeninize ve tarzınıza sadık kalmak en iyi tavsiye olacaktır. Çünkü tarz ile ilgili natifler çoktur. 

·         Tasarım bir giyinme odası planlarken oldukça önemli, ev dekorasyon dergilerine göz atmak, bu tarz odalara sahip diğer evleri araştırmak ve Eray Grup ekibinin tavsiye ve fikirlerini almak yeni fikirleri oluşturmaya yardım edecek tüm metodlardır. 

·         Ayakkabıları saklamak için temiz kutular, ayrı ya da sabitlenmiş ayna arasındaki seçim, çekmece, askı alanları ve farklı bir raf karışımına sahip olma gibi fikirler dikkate alınarak soyunma odasında bulundurulacak tüm etkenlerdir. 

Giyinme Odası İçin Hangi Modeli Seçmeliyim?

Kırsal model giyinme odaları: Kırsal tarz giyinme odası ile ilgili natifler tahta raflar, koyu renkler ve daha çok motif içermektedir. Kırsal tarz daha şık ve modernleştirilmiş veya klasik Amerikan ve eski moda tarzında de olabilir. Desenli sandalyeler ve daha koyu tahta renkli makyaj masaları kırsal tarz ile uyum içinde olurlar. 

Minimalist model giyinme odaları: Bu tarz sade bir hava ve görünürde daha az eşya oluşturmak için yürünebilecek büyüklükteki bir giyinme odasında daha fazla sayıda dolap,çekmece vs. içerebilir. Minimalist giyinme odasında kullanılan renkler krem ya da beyaz renkleri tonunda olabilir ve daha klasik kıyafet ögelerinin olduğu alanlar içerebilir.

Klasik model giyinme odaları: Klasik tarz çoğunlukla insanların giyinme odalarını tasarlarken ilk akla getirdikleridir. Çoğunlukla maaliyetli bir sonuç ile oluşturulmuş klasik tarz, harika dokunuşlar ve zarafet için yer açan alanlar yaratır. Şamdan gibi aksesuarlar bulundurmak diğer odalarda aşırı görünebilir fakat klasik giyinme odasında eğlenceli ve lüks bir ektir. 

Eklektik model giyinme odaları: Eklektik model giyinme odasında mobilya daha eğlence amaçlı planlanabilir. Renklerin kullanımı oldukça karışık bir tarza uyum sağlar ve daha gürültülü ve ilginç bir kişisel odaya yaratmaya yardımcı olur. Alternatif seçimler bu tarzda daha uyumlu olur, motiflerin birbirine uymasına gerek yoktur ve içinde olmaktan keyif alabildiğiniz rahatlatıcı bir yer oluşturmak amaçtır. Renklerin de her şeyde kısıtlı seçeneğe bağlı kalınmadan odanızı tasarlamayı daha kolay hale getirecek şekilde uyumlu olması şart değildir. 

Rustik model giyinme odaları: Ahşap ürünler ve krem renkler rustik giyinme odaları için idealdir. Fransız iç tasarım desenleri bu tarza gayet uygundur ve mavi tonları da eve uyumlu genel bir görüntü yaratır. Ahşap kalıplar kullanılarak yapılan depolama klasik bir şekilde rüstik  etkenleri oluşturur. 

Modern tarz giyinme odaları: Modern tasarımın hedefi belirli çizgiler içerisinde ana şekiller ve birincil renkler ile daha geniş bir oda oluşturmaktır. Modern giyinme odaları içine yerleştirilenlerle basit, düzenli ve geniş olmalıdır. Bu tarzda harika bir alan yaratmak için, firmamıza sipariş üzerine hazırlanan giyinme odaları en istenilen sonucu verir. Karışıklıktan kaçınmak ve odanın modernliğinde süreklilik sağlamak için klasik tarzdaki makyaj masası ve benzeri ek mobilyalar bakış açısına bağlı olarak bu tarz ile uyum göstermeyebilir. 

Endüstriyel model giyinme odaları: Bu model tercihen yüksek tavan ve en azından bir duvar için tuğla veya daha metal bir görünüş elde ederek yapılır. 

 İskandinav model giyinme odaları: Çok ışık ve beyaz renk, İskandinav tarz giyinme odası oluşturmak için ana etkendir. Bu stilde odanın işlevselliğini belirli çizgiler ve parlak renkleri harmanlayarak elde edilir. Hedef, davetkar ve çekici bir alan oluşturmaktır. Renkler ve tonları birleştirici gücü, bir renk ve genel görünüş bu tarz için en iyi sonucu ortaya çıkarır. 

Akdeniz model giyinme odaları: Bu tarza ulaşmaktaki en önemli yollardan bazıları sıcak renklerdir. Dokulu yüzeyler ve ihtişamlı aynaların olduğu tuvalet masaları gibi devasa mobilyalara sahip olmaktır. Bir Akdeniz tarzı giyinme odası, kıyafetleri denemeye sizi davet eden ve vaktinizi Akdeniz ambiansında harcamaya çeken, topraktan ve denizden gelen renkleri içermelidir.

Bu verdiğimiz bilgiler doğrultusunda mobilyanın dayanıklılığı, uzun ömürlülüğü, özgün tasarımı esas alarak kaliteli işler ortaya çıkarabilmek ve sizi memnun etmek için hizmet vermekteyiz. Dürüstlük, kaliteli ve verimli bir hizmet anlayışı ile Ankara Eray Grup Giyinme Odası imalatında ve villa dekorasyon alanında kişiye özel her türlü işi yapmak kaydıyla hizmetinizdedir. Fiyatlandırma ve bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.