Mutfak Dekorasyonu Ankara

Mutfak dekorasyonu ile mutfağınızı mı yenilemek istiyorsunuz? Hem hesaplı hem de kullanışlı modeller mi arıyorsunuz? Ankara’da hizmet veren Eray Grup mutfağınıza en uygun, kaliteli ve pratik tasarımları deneyimli ve uzman kadrosuyla ayağınıza getiriyor. Ücretsiz keşif imkanımız ile mutfak dolabı tavsiye ve tasarımlarını siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.

Yeni konut aldıysanız, dar alanlarınızda pratik ve kalıcı çözümler arıyorsanız, geniş alanlarınıza özel harika tasarımlar arıyorsanız, evinizi yenilemek istiyorsanız proje geliştirmemiz için bizi aramaya çekinmeyin. Uzman ekibimiz ve proje yöneticilerimiz her zaman sizlere yardım etmek için hazırda bekliyor.

Ankarada bulunan firmamız klasik Mutfak dolaplarından, Modern Mutfak Dolaplarına kadar mutfak dekorasyonu ile ilgili her türlü ihtiyaca cevap vermektedir. Tasarım odaklı çalışmanın getirdiği özgün estetiğinin uygun fiyata mal edilmesiyle binlerlerce projeye imza atmıştır. Mutfak Dolapları fonksiyonelliği, Mutfak modelleri şıklığı dekorasyon, tasarım estetiği ve konforu bir araya getiriyoruz. Firmamız Ankastre Mutfak Dolapları, Ahşap Mutfak Dolapları vs. mutfak ve banyo alanına odaklanmanın vermiş olduğu uzmanlaşmaya çalışmalarına son hız devam etmektedir.

Mutfak dekorasyonunda hangi malzemeleri kullanmalıyım?

Mutfak dekorasyonuna başlarken karar vermeniz gereken temel konulardan birisi de mutfak tezgahı ve dolaplar için kullanılacak malzeme ve malzeme cinsidir. Kullanacağınız malzemenin nitelikleri ve rengi hem tarzınızı hem de dekorasyonunuzun kalitesini yakından ilgilendirir.

 • Doğal taştan üretilen tezgahların en büyük artısı oldukça dayanıklı olmalarıdır. Mermer ve granit tezgahlar doğal taş grubundandır. Granit tezgah, ısıyı izole eden, dayanıklı ve yüzlerce farklı rengi bulunabilen bir taş malzemeden elde edilir. Renk seçeneği çok olmasına karşın karışık renkli bir yapıda bulunmaktadır. 
 • Sert yüzey tezgahları grubuna giren corian tezgahlar akrilik tezgah olarak da tanımlanır. Akrilik tezgahlar kum, taş ve cam porselen gibi ürünlerin ham maddeleri ile elde edilen bir malzemedir. CNC makinelerinde üretilebilen ve rahatlıkla şekillendirilebilen bir ürün olduğundan çok modadır. 
 • Dekton tezgahlar kompozit tezgah grubundadır. Birkaç farklı malzemenin yüksek ısı ve basınçta sıkıştırılarak oluşturulduğu sert ve kolay işlenebilir tezgahlardır. Corian tezgahlar gibi sert yüzeyli tezgah özellikleri taşır. Dekton tezgahlar sıkıştırılarak imal edildiği için, sağlam yapılarına rağmen çok ince olma imkanına sahiptir. 
 • Kuvars tezgahlar da kompozit grubunda gösterilebilir ancak kuvars taş kökenli olduklarından genellikle pek ekonomik olarak sayılmazlar.
 • Renk kartelası da diğer sert yüzey tezgahlara nazaran daha az çeşitlidir. Çoğunlukla tek renk olarak bulunur ancak alacalı çeşitleri de vardır. Çizilmelere karşı dayanıklı ve sağlam bir yapıdadır. 
 • Laminat malzeme ise cila yüzeyi, görünüşü kazandıran kağıt tabaka ve HDF(sıkıştırılmış sunta) tabakadan oluşan bir üründür. Tezgah, döşeme ve parke gibi bir çok alanda kullanılır.
 • Laminat tezgahlar pürüzsüzdür ve binlerce renk, motif seçenekleri vardır. Dikkatli kullanıldığında ise uzun süre dayanabilirler lakin ısı ve çizilmelere karşı taş malzemeler kadar dirençli değildir. Hatta üzerine sıcak bir tava bıraktığınızda oluşacak izi gidermek neredeyse imkansızdır.

Mutfağımda nasıl bir zemin kullanmalıyım? 

Yeni bir mutfak planlarken, en önemli konulardan biri de şüphesiz zemin seçimidir. Burada da her zevke ve bütçeye uygun çok sayıda ürün ve model seçeneği bulabilirsiniz. Bununla beraber dikkat edilmesi gereken belli başlı konular var. Bir müstakil bir evde mi yoksa apartman dairesinde mi yaşıyorsunuz? Mutfağınız giriş katta mı yoksa üst katlarda mı bulunuyor? Zeminde kullanılan bazı malzemeler diğerlerine göre daha iyi bir ses yalıtımı sağlayabilir, bu da üzerinde düşünülmesi gereken bir diğer konudur. Mutfağınızın kullanıcıları arasında küçük çocuklar ya da yaşlılar bulunuyorsa, kayma riski az olan bir malzeme seçebilirsiniz. Esnek zemin kaplama tercihleri, mutfaklar için her dönem popüler seçenek olmuştur. Ahşap zeminler ise belli tarzlarla harika uyum sağlarlar; country tarzı modern, rustik, endüstriyel ve bu tarzların çeşitli harmanları ahşap zeminlerle uyumlu tarzların başında gelir.

Mutfak dekorasyonu için önemli ipuçları;

 • Klasik parkeler de oldukça moda olan zeminlerdir, özellikle şık desenleri ile son derece çekici mutfaklar yaratılmasında önemli rol oynayabilirler.
 • Daha sert zemin natifleri de mutfaklarda çoğunlukla kullanılmaktadır. Mesela fayanslar, şık oldukları kadar kolay temizlenebilir olmalarıyla da mutfaklar için randımanlı natiflerdir.
 • Gerek esnek gerekse sert zemin tercihlerinin kendilerine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Bu nedenle sizin için doğru olanı bulmak için belli bir araştırma yapmanızda her zaman fayda vardır.
 • Mutfakta ise hem daha koyu, hem de daha iddialı renkleri denemek şansınız var. Mutfak dekorasyonunda beyaz ve siyahın bir arada kullanıldığı bir mutfak ise bir başka bir natif.

Mutfağım için hangi tarzı seçmeliyim?

Country / Kır tarzı mutfaklar: Country tarzı mutfaklar veya kırsal mutfaklar, eviniz her nerede olursa olsun, sıcak, sakin ve güçlü bir ev hissi yaşatan mutfaklardır. Country tarzı bir mutfakta en çok kullanılan malzeme ahşaptır.

Modern mutfaklar: Modern mutfakların ana ögeleri, akıcı ve temiz çizgiler, paslanmaz çelik donatılar ve modern ailelerin yaşam stiline uygun açık bir yerleşimdir. Country tarzı mutfaklardaki sakin ve iddiasız tonlardaki ahşap kullanımı yerine, modern mutfaklarda cilalanmış parlak yüzeyler daha ön plandadır.

Eklektik mutfaklar: Eklektik mutfakların en iyi tarafı, bağlayıcı hiçbir şartın olmamasıdır. Evinizi planlarken kullandığınız çok çeşitli fikirleri bir araya getirerek tümüyle size özgü ve eşsiz bir mutfak tasarlayabilirsiniz. Metal, ahşap beton ya da aklınıza gelebilecek başka bir şey, eklektik bir mutfakta kullanılabilir.

İskandinav stili mutfaklar: Konu ev tasarımı olunca, İskandinav tarzı, çağdaş, gösterişli, stil sahibi, fonksiyonel ve minimal demektir. İskandinav tarzı mutfaklar eklektik mutfaklarla hemen hiçbir benzerlik göstermez ve daha fazla modern mutfaklara benzerler. Elbette ki belli farkları vardır. Genellikle kullanılan parlak beyazın açık tonlardaki ahşapla beraber kullanılması ve dikkatle belirlenmiş az sayıdaki aksesuar ile tamamlanmasıyla İskandinav tarzı bir mutfak oluşturabilirsiniz.

Onarım ve tasarımlar her biri alanında uzman ekiplerimiz tarafından garantili bir şekilde yapılmaktadır. Öncelikle yapılacak dekarsayon ve tadilat ile ilgili sizlere seçenekler sunularak ev veya iş yerinizin en uygun şekle gelmesini sağlıyoruz. Evinizin ve mutfağınızın dekorasyonu ve tadilat alanında ki değişimlerinde talebe göre şekillenebilen fikirlerimiz ve tavsiyelerimiz ile sizlere istekleriniz doğrultusunda her çeşit hizmeti sunabilmek için 1993’ten bu yana süren iş planımızdır. Bu doğrultuda dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü esas alarak nitelikli işler ortaya çıkarabilmek ve sizi memnun etmek için hizmetinizdeyiz.

Alanında profesyonel ekiplerimizle dürüstlük, kaliteli ve verimli hizmet anlayışımız çerçevesinde Ankara Eray Grup ev ve iş yeri tadilatı, mantolama, asma tavan, mutfak tasarımı, tadilatı ve tadilat dekorasyon alanında her türlü iş görmek kaydıyla hizmetinizdeyiz. Tek sınırınız hayal gücünüzdür!