Banyo Fayans Seramik İşleri Ankara

Banyo Fayans ve Seramik İşleri Ankara

Banyo fayans ve seramik tercihleri evinizin en özel alanı olan banyolarınızın hoş ambiansını, uyumunu ortaya çıkarır. Dekorasyonda mutfak dolaplarının etkisi olduğu kadar banyo fayanslarınızın önmi oldukça büyüktür. Banyonuzu tasarlarken ayırdığınız bütçenizin büyük bir kısmını nem ve hijyen gereksinimlerinin oluşturduğu zorunlu gereksinimler sebebiyle zeminlere ve duvar kaplamalarına ayırmanız da gerebiliyor.

Banyolar çok kullanılan alanlar olması nedeniyle çoğunlukla daha yalın ve oldukça sade tasarımlar tercih edilmektedir. Yerden tavana kadar özel seramik ürünler ve çeşitli taşlarla süslenen muhteşem banyolar farklı malzemeler kullanarak tasarımlar oluştuğunda zengin bir görünüm elde etmektedir. Modern olmayan banyoları kullanmak yerine hayallerinizde tasarladığınız o banyo modellerini 1. Sınıf seramik kullanarak, özel tasarımlarımızla alanında uzman ekibimizden yardım alarak zevkinize uygun banyolara kavuşabilirsiniz.

Aşağıdaki yazımızda fayans ve dekorları ile ilgili edindiğimiz tecrübeleri sizlerle paylaşalım.

Banyo Fayansları Hangi Renk Olmalı?

Banyonuzun aldığı güneş ya da ışık, fayansın büyüklüğü ve hangi şekli tercih edeceğiniz ve fayans renklerini belirlemek için oldukça önemli bir konudur. Küçük ölçekli banyolarda açık renkli ve sade tarzda banyo fayans modelleri kullanımı, banyonuzun daha ferah görünmesi için uygundur. Özellikle ufak bir pencereden az miktarda ışık alan banyolarda, beyaz ve beyaza yakın açık renkli fayans modellerini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bundan dolayı açık renkli fayanslardan yansıyacak ışıkla daha ferah ve aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz. Şunu da ekleyelim; banyonuzda karşıtlık oluşturmak için lavabonun bulunduğu tezgahta koyu renk bir fayans konumlandırmak iyi bir seçenek olabilir.

Banyo Fayans Boyutları Nasıl Olmalı?

Banyonuzda canlı ve dinamik bir atmosfer oluşturmak için duvar kısımında ve yerde kullanılan fayansları birbirinden farklı boyutlarda tercih edilmelidir. Örnek verecek olursak, duvarlarda orta boy ve daha küçük boy fayanslar kullanırken, yerde büyük boy fayans modelleri kullanmak, banyo için canlılık sağlayacaktır. Küçük banyolarda tercih edilen fayans modellerinin büyük boylarda olması banyonuzu çok daha geniş gösterecektir.

Banyo Fayans ve Seramikleri Hangi Çeşit Olmalı?

Banyo fayanslarıın model seçimi tamamen müşterilerimizin kişisel zevkine göre farklılık gösterir. Firma olarak bizim müşterimizlere önerimiz, düz ve kabartmalı  fayansları tercihlerinize göre birlikte kullanmanızdır. Bu sayede banyo dekorasyonunuzda size ve tarzınıza özel ve özgün bir dokunuş gerçekleştirileblir.

Fayansların Yüzeyi Nasıl Olmalı?

Banyolarda oluşan ıslaklık ve rutubet sayesinde, fayanslarınız kaygan hale gelebilir. İstenmeyen kazalara neden olamamak için kayma riskine karşı olabildiğince en az düzeye indirecek dokulu fayansları tercih etmeniz uygundur.

Fayanslar Parlak Mı Mat Mı Olmalı?

Banyo fayans ve  seramik modelleri için genellikle parlak modeller tercih edilmektedir. Müşterimizin belirlediği tasarıma göre ferah ve canlı bir dekorasyon oluşturma nedeniyle seçilen parlak modeller gerçekte daha çabuk yıpranan ve ıslandığında daha kaygan ürünler olabiliyor. Seramikte mat modeller, daha dirençli ve çok diğerine nazaran az kaygan malzemelerdir. Bu nedenle banyo duvarlarınızda parlak ürünlerle ferah ve canlı bir dekorasyon meydana getirirken özellikle yer için mat banyo fayanslarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Fayansların Diğer Banyo Malzemeleri İle Uyumu?

Klozet, duş kabini, küvet, banyo mobilyaları gibi banyo eşyalarınız ile seçtiğiniz fayansların bütünlüğünü dikkate alınmalıdır. Banyo dekorasyonunda uyum sağlamak için desen ve renk olarak bu eşyalar ile ile bütünlük oluşturan fayanslar tercih edilmelidir. Banyo mobilyalarının ön planda olması istenirse iki zıt renk kullanımı da uygun olabilir.

Sade desenli fayans modeli seçtiğiniz , durumlarda, dekorasyonu tekdüze olmasından kurtarmak, biraz canlılık ve şıklık katmak adına bordür ve diğer dekorlardan faydalanılabilir.

Günümüzde Trend Fayans Modelleri

·         Banyo dekorasyonunda genellikle kullanılan geometrik şekilli fayanslar, banyolarınıza daha eğlenceli ve bir hava katmanızı sağlar

·         Vintage tasarımların yaygınlaştığı son yıllarda, beyaz ve gri modelleriyle metro fayans kullanımı oldukça yüksektir.

·         Çekici ve gösterişli bir banyo oluşturmak isteyenler, özellikle duvarlarda kabartmalı fayans kullanımı tercih ediyor.

Fayansın Performansı

Fayans ürünlerinin su ve nem almayan özellikte olmasına dikkat edilmesi gereikir. Nem ve su emen fayanslar zamanla kendi renklerini kaybedecek ya da renk değişimi meydan gelecektir. Beyaz tonlara sahip fayanslarda ıslanma nedenle zaman içinde grileşme oluşabilir. Kalitesiz fayans modelleri satan firmalardan güvenmediğiniz marka ve model fayansları almak  en pahalı test yöntemidir. Kısa sürede yıpranan, nem alan ve renk değiştiren fayanslar sayesinde kısa süre içinde tekrar tadilat yaptırmanız gerekebilir.

Bu  doğrultuda banyo fayans ve seramik döşeme hizmetlerinde, uzun ömürlülüğü, özgün tasarımı esas alarak kaliteli işler ortaya çıkarabilmek ve sizi memnun etmek için hizmet vermekteyiz. Alanında profesyonel uzman ekiplerimizle dürüstlük, kaliteli ve verimli hizmet anlayışımız çerçevesinde Ankara Eray Grup banyo fayans ve seramik döşeme ve kaplama hizmetlerinde ve diğer tüm ev dekorasyon alanında kişiye özel her türlü işi yapmak kaydıyla siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdedir. Ev ve villa dekorasyonu www.eraygrup.com konusunda nam salmış olan firmamız ile her türlü soru, detay, fiyatlandırma ve bilgi almak için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.