Bina Dış Cephe Yenileme Ankara

Binalarda ısı tasarrufu sağlanması, enerji maliyetlerinin düşürülmesi için eski bina dış cephe yenileme ve ısı yalıtımı(mantolama) yapılması günümüzde temel bir ihtiyaçtır. Isı tasarrufu sağlamasının yanı sıra dış cephe dekorasyonu yapmak binaya hoş bir giörünüm verir. Binaların dış cepheleri aşağıdaki sebeplerden dolayı zaman içinde eski ve kötü bir görününüşe sahip olup, yenilenmesi daha uygun olcaktır;

 • Kullanılan malzemelerin kalitesi düşüklüğünden ve yapım hatalarından kaynaklanan kabarma, çatlama vb. hasarların oluşması,
 • İklim şartları ve hava kirliliği sebebiyle dış cephelerin kalıcı olarak kirlenmesi ya da yıpranması,
 • Binaların ısıtma ve soğutma maaliyetlerinin çok yüksek olması olması,
 • Güneşin UV ışınlarından dolayı bina dış cephe renginin solması,
 • Yağmur ve cephede biriken su damlacıkları sebebiyle mantar ve küf oluşması,
 • Hafif depremlerden de kaynaklanan dış cephede çatlaklar oluşmasıdır.

Bunların dışında binalarda estetik ve konfor arayışı sebebi ile tadilat yapılabilir. Yenilikçi tasarım ve renk natifleri ile dış cepheler modern ve yeni bir görünüşe sahip olacaktır.

Eski Bina Dış Cephe Tadilatı/Yenilemesi İki Şekilde Yapılır?

 • Bina Dış Cephe Isı Yalıtımı (Mantolama) uygulamaları ile,
 • Bina dış cephe boya ve kaplamalar ile yapılmaktadır.
   

Eski Bina Dış Cephe Yenilemesi / Tadilat Aşamaları Nelerdir?

Mantolama, binaların soğıtma ve ısıtma giderlerini yüzde 60’a kadar düşürürken, dış cepheleri ise yeni ve modern bir görünüme kavuşturan harika bir uygulamadır. Mantolama aşmasında anlaşma yapılan firma seçiminin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü hizmet veren firmanın sizlere sunduğu malzeme kalitesi ve çeşitliliği, bir diğeri de sunduğu hizmetin çeşitliliğidir.

Bina Dış Cephe Yenilemede Hangi Adımlar İzlenir?

 • Apartman yönetiminin ortak karar alması
 • Alanında tecrübeli ekipler bulunduran bir firma seçimi
 • Keşif yapılması(Firma Tarafından)
 • Malzeme seçimi
 • Son kat renklere karar verilmesi
 • Teknik şartname oluşturulması
 • Uygulama ekibine karar verilmesi
 • Uygun ödeme şartlarının belirlenmesi
 • Uygulamanın yapılması
 • Garanti sözleşmesi
 • Enerji kimlik belgesi oluşturulması(EKB)

Uygulama Malzemelerinin Seçimi

Isı Yalıtım Levhası: Taşyünü, ekstrüde polistren(XPS) ve ekspande polistren(EPS) ısı yalıtım levha seçenekleri çoğunlukla müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Taşyünü ısı yalıtım levhaları ısı, yangını engelleme ve yalıtımı özellikleriyle öne çıkarken, EPS levhalar  yüksek ısı yalıtım özellikleriyle ön plana çıkarlar. Kullanımı daha kısıtlı olan XPS levhalar, suya karşı dirençli yapıları sayesinde yapı eteği(subasman) seviyesinde tercih edilmektedir.

Dış Cephe Kaplaması: Dış cephe kaplamaları, kendisinden renkli akrilik özlü kaplamalar ve çimento özlü mineral kaplamalar olarak iki ayrı şecenekte sunulur. Mineral kaplamalar tane büyüklükleri ile çeşitli dekoratif natifler sunarken, kendinden renkli kaplamalar fazladan boya yapılması gerektirmediği için uygulama kolaylığı sağlayabilir.
Son kat kaplama, dekoratif özelliğinin yanında  dış cepheyi ve ısı yalıtım sistemini hava koşullarından korur. Bu aşamda, kaplamanın tanecik yapısı ve yüzeyde oluşturacağı katman kalınlığı büyük önem taşır. Bu sebeple dış cephe ısı yalıtım sistemlerinde dokulu ve sisteme dayanıklılık sağlayacak kaplamalar tercih edilmesi uygun olur.
Boya seçenekleri çoktur. Hayalinizdeki cepheye kavuşabilirsiniz. Ankara Eray Grup ev ve villa tadilatı ve dekorasyonu, siz değerli müşterilerimize onlarca son kat kaplama ve boya natifleriyle sizlere özel dekoratif çözümler sunar.

Dış Cephe Boyası: Dış cephede kullanılacak boya, cephenin uzun yılla boyunca kullanılabilmesi için önemli bir adımdır. Güneş ışıkları, iklim koşulları ve hava kirliliği nedeniyle bina cepheleri çabuk deforme olabilmektedir. Müşterilerimiz, ihtiyaçları  doğrultusunda solma ve kirlenme mukavemeti yüksek ve cephede mantar ve küf oluşumunu önleyen boya türlerini seçemesi uygundur. Biz Eray Grup olarak müşterilerimizin her zaman kaliteli ürün seçmesini tavsiye etmekteyiz. Çünkü kısa vade de kar edildiği gibi düşünülse de, uzun vade de aslında zarar edilmektedir.
 

Ankara Eray Grup Eski Bina Dış Cephe Yenileme, Boyama Ve Mantolama Uygulamalariyla Hizmetinizdedir

Çalışmalarımızdaki olmaz ise olmazlarımız arasında, yapılan işin en ince detaylara kadar planlanması, detaylı düşünülmesi, müşterilerimizle devamlı olarak fikir alışverişinde bulunulması ve kaliteli malzemeler kullanılmasıdır. Her dış cephe yenileme, tadilat, boyama, mantolama çalışmamızda, projenin en başında belirlemiş olduğumuz yol haritasını eksiksiz bir şekilde izleyerek müşterilerimizin taleplerini ve ihtiyaçlarını yerine getirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz.  Sonuç olarak kaliteli işlerimizi ortaya koyarak müşteri memnuniyetini ve güvenini kazanıyoruz.

Ankara Eray Grup örnek çalışmalarıyla müşterilerine en iyi ve en kaliteli hizmet vermek için, uzman teknik kadrosuyla siz değerli müşterilerimizin her daim hizmetindedir. Her türlü sorularınız, bina dış cephe yenileme fiyatlandırmaları ve ücretsiz keşif için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ankara’nın her ilçesine hizmet vermekteyiz. Eray Grup ev, villa tadilatı Ankara https://www.eraygrup.com/