Ofis Dekorasyonu Ankara

OFİS DEKORASYONU ANKARA

Çalışma hayatının vazgeçilmezi olan ofisler, işlerin koordine edildiği ve yönlendirildiği, Ar-Ge çalışmalarının yapıldığı, ikili iş görüşmelerine ev sahipliği yapan alanlardır. Bu sebeple ofis olarak kullanılacak olan alanın tasarımı, dekorasyonu ve dizaynı verimliliği artırmaya yönelik olarak yapılmalıdır. Ofis dekorasyonu ev dekorasyonlarına nazaran daha çok zaman ve emek isteyen, mobilya seçimlerinde daha fazla özen gösterilmesi gereken bir dekorasyon türüdür.

Ev dekorasyonlarında sahip olduğunuz natifler, ofis dekorasyonları uygulamalarında için geçerli olmadığı gibi ofis içinde uygulayabileceğiniz bir kaç fikir bulunmaktadır. 

Tecrübelerimize dayanarak bu fikirleri siz değerli müşterilerimiz için sıralayalım:

·         Ofis dekorasyonu ile öncelikle mesai saatleri içinde verimliliğinizi artıracak, sizi motive edecek ve dikkatinizi dağıtmayacak, kusursuz bir tasarıma sahip olmalıdır.

·         Bu durumda ofis büyüklüğü ve ölçüler doğrultusunda doğru ofis mobilyaları seçilmelidir. Ofis mobilyaları gelişen teknoloji ile ihtiyaç duyulan tasarım ve boyutlara sahip olacak şekilde üretilebilir.

·         Ofis hacmi için uygun ofis mobilyaları seçerek veya özel sipariş vererek hem ofisi boğmamış olursunuz hem de ofis içinde ferah bir iç mekan yaratarak dikkatinizi dağıtacak unsurları bertaraf etmiş olursunuz.

·         Mobilya seçiminden sonra ofis içinde uygun ofis yerleşimi yaparak ofisin her zaman düzenli ve temiz kalmasına da katkı sağlayabilirsiniz.

·         Ofiste, mobilya haricinde kullanacağınız aksesuarlar, çalışma masası gibi diğer objeler da yerleşim düzeni içinde uygun alanlara yerleştirerek ofis yerleşimi nasıl olmalıdır sorusunun cevabını vermiş olursunuz. 

·         İdeal çalışma ofisi için öncelikle yalın bir dekorasyon tercih etmeli, dekorasyonunuzu aydınlatma sistemi ile desteklemelisiniz.

·         İdeal bir aydınlatma sistemi yeterli ışık olmadığında çalışma veriminiz düşecektir. Uygun yerleşim düzeni içinde çalışma masası ve çalışma tahtası vs. ayrı ve özel bir aydınlatma planlanmalıdır.

·         Yetersiz ışık hem gözlerinizi yoracak hem de motivasyonunuzu düşürerek sizi işten uzaklaştıracaktır.

·         Aydınlatmayı tavandan masaya özel olacak şekilde yapabileceğiniz gibi  LED aydınlatma tercih ederek  sürekli uygun aydınlatma ortamı oluşturmuş olursunuz.

·         Esas aydınlatma lambasına uzak kalacak şekilde çalışma masanızı konumlandırdıysanız masa üzerinde hem aksesuar görevi görecek hem de aydınlatma görevi görecek küçük lambalar seçerek ofisin daha verimli bir çalışma alanı olması sağlanabilir.

·         Aydınlatma dışında ofis tasarımında dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntılarda biri de duvar dekorasyonlarıdır.

·         Ofis duvarları yaptığınız çalışmaları sergileyebileceğiniz bir alan olduğu gibi ofisinizi daha şık ve daha etkileyici gösterecek süslemelerin yer aldığı bir alan olarak da kullanılabilir.

·         Siyah, gri ve beyaz gibi nötr renklerin kullanıldığı bir ofis için turuncu, yeşil ve sarı gibi ara renklerde kullanılarak ofisin aşırı ciddi bir havaya bürünmesinin önüne geçilebilir.

·         Ofisin hacni standart ölçülerin altındaysa daha çok açık renkler tercih edilmeli ve duvar süslemelerinden uzak durulmalıdır.

·         Küçük ofislerde süslemelerin olması ofisi daha fazla daraltıp kasvetli bir havaya sahip olmasına sebep olacaktır.

Ofisinizin moral ve motivasyounuzu yükseltecek, çalışma verimliliği artıracak, ferah ve dinamik bir iç mekana sahip olmasını istiyorsanız önerilerimizi birebir uygulayabilir ya da özgün ofis dekorasyonları sizleri şaşırtacak Ankara Eray Grup Ofis Dekorasyonu kataloguna göz atabilirsiniz.

Ofis Dekorasyonu Yapılırken Sık Yapılan Hatalar Nelerdir?

  • Profesyonel destek almak yerine deneme-yanılma yolunu seçmeleri en büyük hatadır.
  • Profesyonel bir destek alan müşterilerimiz tek seferde ne yapacaklarını resim üzerinden görebilmekteyken deneme yanılma yapmayı seçen kişiler örneğin bir duvarı üç kez yıkıp tekrar yaptırmak zorunda kalabilmektedirler.
  • Vaziyet böyle iken masrafları diğer kişiye göre ikiye belki üçe katlanmaktadır.
  • Firmamızca profesyonel destek alarak ofis dekorasyonunuzu yaptırarak karlı bir şekilde sonlandırmak mı istersiniz yoksa deneme yanılma yaparak zarar etmek mi ? Karar sizlerin.

Ofis dekorasyonu firmamız için, iç mekandaki ihtiyaç ve talepler doğrultusunda planlanan ve dışa doğru büyüyen bir tasarım aşamasıdır. Kurumların ihtiyaç ve talepleri tasarımlarımızın temel çizgilerini oluştururken; yapının kamusal kullanımı ile çevresine uyumu, tasarım hedefimizin önemli kriterlerini oluşturur. Ayrıca kaliteli tasarımın kazandırdığı katma değer ile bulunduğu çevrede önemli bir röper noktası oluşturmasını ve bir çekim gücü yaratmasını hedeflemekteyiz. Uzman ekibimiz eşliğinde, projemizin ilk safhasından son safhasına kadar ofisinizi çekim merkezi oluşturmak öncelikli hedefimizidir.

Ofis tasarımı tasarım, Ankara Eray Grup için için sadece nitelikli ve hoş bir alan oluşturmaktan çok daha fazlasıdır. Mekanlarını tasarladığımız firma veya  kişilerin kurumsal kimlikleri ve marka kültürleri temel ihtiyaç ve gereksinimler dahilinde harmanlıyoruz. Tüm projelerimizde, kullanıcı profili ve hedef müşteri kitlesinin marka kimliği ile örtüştürülmesi ile mekanlara kullanıcı aidiyeti ve bağlılık kazandırılması hedefliyoruz.

Kısaca amacımız projenin başlangıcından teslimine kadar, bu aşamları kusursuz bir biçimde yönetmek ve sizleri proje safhasında birlikte oluşturduğumuz hayalinize tam eksiksiz ulaşabilmektir.  Kaliteli bir işçilik ile ev tadilatı ve dekorasyonu konularında da hizmetinizdeyiz.