Banyo Dolabı Dekorasyonu Ankara

Banyo dekorasyonunda banyo dolabının önemi şüphesiz ki büyüktür. Banyo dolabı modelleri arasında bulunan modern tarz, klasik tarz, özgün tasarımlar, vintage tasarımları,  işlevsel özellikli diğer tasarımlar gibi hem depolama alanı hem de  banyo dekorasyonunun bir parçası olan dolap modelleri istediğiniz tarzda dekorasyon tasarlama olanağının yanı sıra işlevsel bir banyo imkanı da sağlar.
Dekorasyon alanı devamlı gelişen, yenilenen ve geçmişten aldığı destek ile hayatımızı yönlendiren bir düşünce haline gelmiştir. Evin her ayrı alanında farklılıkları yaşanmasını sağlayan dekorasyon düşüncesi banyolarda da kendini göstermiş ve envai çeşit banyo dekorasyonları ile evlerde harika banyolara sahip olmamızı sağlamıştır.

Banyo Dolabı Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Banyo dolabı hangi malzemeden olmalıdır? En iyi banyo dolabı malzemesi hangisidir? Banyo dolabı alırken nelere dikkat etmeliyiz? gibi sorularınıza edindiğimiz tecrübeler dahilinde sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Banyonuzun ölçüsü banyo dolabı seçiminizde oldukça önemlidir. Öncelikle alacağınız dolap banyonuzu fazla daraltmamalı ve mümkünse ferah bir alan oluşturmalıdır. Alacağınız veya özel yaptıracağınız dolap için tasarım fikri oluştururken  kendinize bu soruları sormalısınız:

 • Alacağınız ürün hangi malzemeden olmalı?
 • Aynalı bir dolap mı istiyorsunuz?
 • Banyonuzda aynalı bir dolap istiyorsanız, aynanın yüksekliği ne kadar olmalı? 
 • Kaç kişi kullanacaksınız? 
 • Çekmeceye ihtiyacınız var mı?
 • Dolabı ne amaçla kullanacaksınız?
 • Dolabı koyacağınız alan geniş mi, dar mı? Eni-boyu hangi ölçülerde olacak?
 • Dolap içerisinde kaç rafa ihtiyacınız var?
 • Rafların derinlikleri, yükseklikleri, genişlikleri nasıl olmalı? 
 • Banyonuzun dekorasyonu için aksesuar ve duvar renklerine uygun hangi renk olmalı? 

En Uzun Ömürlü Banyo Dolabı Malzemesi Hangisidir?

Banyo Dolabı Dekorasyonu Ankara
Banyo genellikle ıslak ve nemli olarak kaldığı, evlerde yeterince hava almadığı için dirençli malzeme tercih edilmelidir. Buhar ve rutubete karşı dayanıklı olmasına elbette dikkat edilmelidir. Duşakabin bulunuyorsa, dolabın nemden ve buhardan etkilenme ihtimali biraz daha azalır. Her önlemi de alsanız buhardan az da olsa etkileneceği için dayanıklı bir malzeme banyo dolabının kullanım süresini uzatır.

Banyonuz küçük boyutta ise öncelikle ölçümleri doğru bir şekilde yapılmalıdır. Ancak büyük bir boyutta bir banyonuz varsa banyonuz özel bir işçilik şarttır.

Banyo dolabı için en iyi malzeme MDF ürünüdür. Banyo dolapları için MDF ve sunta malzemesinden olmasını tercih edebilirsiniz. Ancak MDF daha sert bir malzeme olacağı için daha uygun olacaktır. Rutubete ve buhara dirençli banyo dolabı tercih etmek istiyorsanız bu iki malzemelerden birini tercih etmeniz uygun olacaktır. Banyo dolapları dekorasyonunda dolapların üzeri lake ile boyanarak rutubete ve suya karşı daha dayanıklı hale getirilebilir. Sunta da MDF kadar olmasa da oldukça dayanıklı bir üründür.

Banyo Dolabı Hakkında Öneriler

 • Banyo için dolap sipariş ederken veya alırken banyonuz desenli ise sade ve tek renk seçebilirsiniz. Böylece yarattığınız sadelikle aradığınız ferahlığı bulabilirsiniz.
 • Banyolar çoğunlukla beyaz renktedir. Banyo dolaplarını beyaz renkte seçmeniz banyonuzun uyumu için oldukça önemlidir. Ancak beyaz renk size fazladan bir avantaj sağlar ve dolap üzerindeki su ve buhar taneciklerinin belli olmasını önler.
 • Banyo dolabı boyutu ne olmalı? diye soruyorsanız, bu soru tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre cevaplandırlacak bir durumdur. Çocuklar ve yetişkenler için en uygun yükseklik ölçüsüne ancak siz karar verebilirsiniz.
 • İmkanlar ölçüsünde geniş ve çok raflı banyo dolabı tercih ederek  depolama ihtiyacınızı bütünüyle karşılayabilirsiniz. 
 • Aynanın arkasında gizli bir dolabın konumlandırılması, alandan tasarruf etmenizi sağlamakla beraber, pratik kullanımı sayesinde  işinizi kolaylaştırır. 
 • Banyonuz küçük boyutta ise banyoya boy dolaplarını seçebilirsiniz. İnce ve uzun modelli dolaplar size kolaylık sağlayabilir. Çekmeceli ve çekmecesiz modellerde mevcut olan geniş raf imkanı banyonuza işlevselliği de beraberinde getirecektir. 
 • Dar olan banyolar asma banyo dolaplarını da seçebilirsiniz. Duvara monte edilen banyo dolabı alandan tasarruf etmenizi sağlamakla beraber, eşyalarınızı da depolar.  
 • Çamaşır makinenizin görüntüsü size hoş gelmiyorsa veya daha düzenli görünmesini istiyorsanız çamaşır makinesi dolaplarını özel olarak yaptırabilirsiniz.
 • Dolabınızın altında ve üstünde boş bir payın olması temizlik zamanında size kolaylık sağlayağını unutmayın.

Hayatınıza renk katacak, banyonuzu genişletecek, ferahlatacak ve sizlere geniş saklama olanağı sağlayacak olan banyo dolapları ve sizlere özel yapım en uygun fiyata Ankara Eray Grup’ta. Farklı tarz banyo dolabı dekorasyonlarında uygulanabilecek şık ve kullanışlı modelleri  için Ankara Eray Grup olarak tasarladığımız banyo dolapları size özel yapılarak her mekana uyum sağlar. Düşük maliyet ile kaliteli ürünler ile yapılabilecek bu tarz  örnekler banyolarda rahat bir kullanım sağlayacaktır. Bu nedenle hem estetik hem de fonksiyonel açısından fayda sağlayan banyo dolap modelleri iyice araştırılmalı ve ondan sonra kullanımı için karar verilmelidir. Bu konuda ve ev villa tadilat dekorasyonu konusunda da firmamız Ankara Eray Grup ile iletişim kurabilirsiniz.