Corian Mutfak Tezgah Modelleri Ankara

CORİAN NEDİR? KULLANIM AVANTAJLARI NELERDİR?

1967’de ilk olarak kullanılmaya başlanan Corian, ± 1/3 oranında akrilik reçinesi (PoliMetil MetAkrilat ya da PMMA olarak da bilinmektedir) ve ±2/3 oranında doğal minerallerden oluşan masif, gözeneksiz ve homojen bir yüzey malzemesidir. Alüminyum TriHidrat olarak isimlendirilen Corian, boksitten elde edilen bir maddedir. Corian tezgah modelleri kapsamındaki ürünler de bu malzemeden üretilen tezgahlardır.

Tezgah ve yüzey yapımında kullanılan Corian, yaşam alanlarında dayanıklı bir kullanım malzemesi olarak karşımıza çıkar. Mekanik, termal, elektriksel ve farklı yüzeyler için test edilmiş olan Corian geniş kullanım alanı ve dayanıklı yapısıyla yüzey oluşturmada en çok kullanılan malzemelerdendir. Corian tezgah markaları da bu kullanışlı malzemeyi mutfak tezgahları, banyo tezgahları ve diğer tezgah ihtiyaçları olan mekanlarda kullanırlar.

CORİAN TEZGAH KULLANIŞLI MI? 

Mutfaklarınız ve banyolarınız için tezgah satın alırken Corian tezgah kullanışlı mı diye elbette merak edeceksiniz. Hatta kendinize ve satış ekiplerine soracağınız öncelikli soru Corian tezgah kullanışlı mı olacak. Ancak bu tezgahlar leke ve iz tutmayan yapıları, çizilmeye karşı dirençleri, esneklikleri, dayanıklılıkları ile corian tezgah kullanışlı mı sorunuza cevap olacak. Gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bu tezgahlar yıllarca sizinle birlikte olacak.

CORİAN SİZE NELER SUNUYOR? ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

 

İç ve dış tüm alanlarda kullanılabilen Corian, ortama kişilik kazandıran yapısı ile uzun ömürlü, dayanıklı ve şık, hijyenik kullanımlar sağlıyor. Corian malzemeden üretilen tezgahlar, kaplamalar, ofis bankoları, alışveriş merkezi rafları vb. kullanıldığı alanlara kalite katıyor. Corian yıllarca yaşam alanlarında dayanıklı yapılarıyla avantaj sağlıyor. Corian markaları kullanıcılarına ekonomik çözümler sunuyor.

Corian tezgah özellikleri sayesinde kaliteli yaşam alanları oluşturuluyor. Ayrıca özellikleri ve kullanım yararları:

 • Dayanıklılık: Tamamen masif malzeme olması nedeniyle corian tezgahlar hijyenik bir üretime sahiptir. Bakteri ve mantar üremesini önleyen Corian tezgah modelleri özellikleri, ortama sağlıklı bir hava katar. Uluslararası laboratuvarlarca hijyenik olduğu onaylanan Corian, anti-bakteriyel özellikleriyle sizi korur. Corian tezgah nasıl kullanılır diyenler için dayanıklılık ön planda olacaktır.
 • Belli Olmayan Ek Yerleri: Ek yerleri belli olmayan Corian tezgah modelleri sınırsız tasarım seçeneği sunar. Parça parça üretilen bankolar ve corian tezgahlar montajda kusursuzca birleştiriliyorlar. Bu durum da mekanda gözü yoracak ve memnuniyetsizlik yaratacak ayrıntıları ortadan kaldırmış oluyor. Kenar detayları dahi göze hoş geliyor. Kullanımı bu nedenle mutfaklarda daha fazla oluyor. Corian mutfak tezgahları tasarımlarıyla da fark yaratıyor. Coran tezgah özellikleri kolaylık sağlıyor.
 • Masifin Kalitesi: Corian tezgah modelleri gaz emisyonu yapmayan, kimyasal atık içermeyen bir malzemedir. Yakıldığı zaman karbon oksitlerini serbest bırakır ve havaya yayılan dumanın rengi çok açıktır. Zararlı gazlar içermeyen Corian tezgahlar, halka açık alanlarda, mağazalarda ve hastanelerde güvenle kullanılabilir. Kullanımı oldukça sağlıklıdır. Markaları kullanıcılarına hijyen garantisi sunmaktadır.
 • Sıfır Zarar: Corian mutfak tezgahı ya da banyo tezgahları için hatalı kullanımlarda oluşacak hasarlar kolayca giderilebilir. Malzemeyi tamamen değiştirmeye gerek kalmadan deterjan ve süngerlerle zarar verilmeden temizliği yapılabilir. Aynı zamanda sökümüne gerek kalmadan yerinde onarılabilir. Akrilik tezgah modelleri gibi corian tezgah modelleri de ekonomiktir.
 • Güvenli: Corian tezgah modelleri, kırılma ve dağılma ihtimalleri olmadığı için yaşam alanlarında güvenle kullanılır. Ayrıca bu tezgahlar, taşıması ve montajı kolay ürünlerdir. Corian renkleri de doğal malzeme olduğu için sağlığa zararlı değildir. Özellikleri sayesinde diğer yüzey malzemelerinden ayrılmaktadır.
 • Kolay Onarılabilir: İlk günkü görünümlerine kavuşma özelliği olan bu tezgah modelleri yüzeyleri hasar durumlarında yerinde onarılabilirler. Yanıklarda ve lekelerde temizleyiciler yardımıyla sorunlar ortadan kaldırıldığı için bu tezgahlar tamire ihtiyaç duymaz.
 • Dikkat Çekicilik: Corian tezgah modelleri yarı saydam özelliği sayesinde ışık geçirgenliğine sahiptir. Açık renklerde dikkat çekici bir şıklık yaratan bu özellik lamba tasarımlarında dahi kullanılmaya başlanmıştır. Farklı renk gruplarına da uygulanabilen saydamlıkla mekanlarda daha kaliteli görünümler oluşturur.
 • Renkli: Sınırsız renk paleti sunan Corian markaları, farklı seçenekleri ile istenilen alana corian tezgahları adapte edilebilir. Mutfak ve banyolarınızın, iş yerlerinizin ve işletmelerinizin rengine göre tezgah seçiminizi yapabilirsiniz. Uyum sağlaması ve şıklığı ile istediğiniz rengi rahatça kullanırsınız ve kullanımı oldukça rahattır.
 • Çevre Dostu: Markaları üretim sürecinin tamamında doğa dostu çalışmalar yürütür. Uluslararası çevre standartlarında üretilen Corian tezgahlar, montajda da doğal dolgu macunu ile monte edilirler.

CORİAN TEZGAH TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR? 

Tezgah temizliği için ekstra herhangi bir malzemeye ihtiyacınız yoktur. Tezgah temizliği sırasında sadece su ve bez kullanmanız yeterli olacaktır. Corian tezgah markaları kullandıkları malzemenin özellikleriyle ürünlerini kolay temizlenebilir olarak yaptıkları için mekanlarınızda rahatlık ve konfor daimi olacaktır. Temizlik yaparken vakit kaybetmeyeceksiniz…

CORİAN TEZGAH RENKLERİ NELERDİR?

Corian mutfak tezgahları için geniş renk seçeneklerinden bahsedebiliriz. Aynı şekilde banyo ve banko gibi kullanım alanları olan corian renkleri 50’den fazla olduğu için her zevke hitap etmektedir. Bu tezgah renkleri ile mekanlarınıza uyumlu rengi bulabilir ve tasarımcılarla birlikte ideal renge karar verebilirsiniz. Bu tezgah markaları geniş renk seçenekleriyle sizleri memnun edecektir.

CORİAN TEZGAH MARKA VE MODELLERİ

Corian tezgah markaları sektörün nabzını tutan firmalardır. Franke tezgah ve modelleri genellikle tercih edilendir. Evlerde, iş yerlerinde, hastanelerde, yatlarda, otellerde ve kamuya açık alanlarda corian tezgah kullanımı fazladır. Hijyen ve dayanıklılık özellikleri ilgi çekici olduğu için Corian markaları mekanlarda rastladığımız tezgah modellerindendir.

CORİAN TEZGAH TASARIM VE MONTAJ

Corian mutfak tezgah tasarımı ev ve iş yerleri için özel olarak projelendirilir. Corian tezgah kataloglarından seçilen modeller ile tamamen özel tasarım modelleri mekanlara uygulanır. İhtiyaçlara uygun, mekanda konfor yaratacak tasarımlar yapılır.

Corian tezgah montajı da deneyimli ekiplerce gerçekleştirilir. Corian tezgah montajı sırasında çevreye ve mekanlarınıza zarar vermeyecek uygulamalar yapılır. Şık ve modern tezgah tasarımları ile mekanlara hareket kazandırılır.

CORİAN TEZGAH FİYATLARI

Corian tezgah fiyatları mekan özelliklerine ve projenin kapsamına göre değişmektedir. Ayrıca corian tezgah markaları ve renkleri de fiyatları etkilemektedir. Yıllarca kullanılacak kalitede olması beklenen corian tezgah fiyatları;

 • Özel tasarım olup olmamasına,
 • Kurum ya da kişi taleplerine,
 • Mekan büyüklüğüne,
 • İstenen kullanım özelliklerine,
 • Özel taleplere göre değişir.

Mekanlara dekoratif çözümler sunan Corian tezgah modelleri, aynı zamanda sağlığınızı ve güvenliğinizi de korur. Bu nedenle mekanlarınızda corian tezgahları tercih etmenizde yarar olduğunu düşünüyoruz.

Ankara Corian tezgah çeşitleri, modelleri ve renklerini firmamızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Ürünlerin kullanım alanları, örnek çalışmalar ve daha birçok teknik detayı görebilirsiniz. Soru, görüş, öneri ve fiyat teklifi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.