Country Mutfak Dolabı Modelleri Ankara

Günümüzde en çok tercih edilen ve uygulanan mutfak dolap modellerinden olan Country tarzı mutfaklar evlerde konfor ve şıklığın belirtisi olmaktadır. Country tarzı, eskiden gelen, eskiyi hatırlatan, yaşanmışlık hissi katan tarz anlamına gelir. Eski eşyaları yenilenmesini sağlayarak ya da olduğu şekilde kullanarak, antika ayrıntılara yer vererek oluşturulan bir tarzdır. Modernliği ve gelenekselliği birlikte yaşatır ve çok özel çizgilerle birlikte sunar. Firmamızın tasarladığı yeni 2021 Country mutfak dolabı tasarımları bu tarzı en güzel yansıtan modelleriyle evlerinizi büyülüyor.

Country Mutfak Modellerinin Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

 • County Mutfak dolabında en önemli özellik doğallıktır, doğal tasarımlar, doğal renkler, işlenmemiş ürünler başrol oynar. Bu da  ürünü çekici kılar.
 • Beyaz renk ana renktir, ilave olarak yeşil ve bej tonları, mavi tonları destek olur, ahşap detaylar da yer alır.
 • Soft yeşil, soft mavi ve beyaz renklerin bulunduğu tasarımlar geliştirilir. 
 • Country dolap modelleri ise eski dolap modellerinden ilham alınarak oluşturulur, camlı dolap kapakları, açık raflar, ahşap kulplar, ağaç masalar görebilirsiniz.
 • Country mutfak modelleri çeşitleri en başta göze hitap eder.
 •  Mutfak modelleri arasında detaylı düşünülmüş ve istenilen tarza yönelik tasarlanmış, çok fazla fırsat bulunmaktadır.
 • Amaçlanan fikirler içerisinde mutfağımıza daha ferah ve huzurlu bir hava katması, amaçlanan ilk düşüncelerdendir. Sonrasında her talebe göre country mutfak dekorasyon tasarımlarına yer verilmektedir.
 • Her insan her mutfağı beğenmeyebilir. Bu durumda da kendinize en uygun olanı seçme şansını elde etmektesiniz.
 • Mutfakta çok vakit geçirenler, daha huzurlu bir ortamda olmak istedikleri için country mutfak modellerini tercih etmektedir.
 • Country mutfak modeli çeşitlerinde, isteğe göre ahşap içerikli tarzlarda yer almaktadır.
 • Ahşap tarzı genelde evde daha ağır bir görünüm elde etmek isteyen ya da geniş alanları daraltmak amaçlı seçilen tarzlar olmaktadır.
 • Her yaş grubundan insana hitap eden mutfak modelleri, aynı zamanda ekonomiktir.
 • Mutfak tasarımında kullanılan malzemeler kaliteli ve uzun ömürlü olmaktadır.
 • Kullanımı açısından fazla kolay olduğundan çoğunlukla tercih edilir. Mutfaklarını değiştirmek isteyenler tercilerinde  country tarzı mutfak modellerini rahatlıkla tercih edebilir. Aynı zamanda müşterilerimizin, evine gelen misafirleriyle mutfakta da sohbetlerini rahatça gerçekleştirebilir.
 • Country mutfak tarzlarında arasında hangisini tercih ederseniz edin, garantili ürünler temin etmiş olmaktasınız.

Karışık Dekarasyon Fikirleri Birlikte Kullanılıyor

 • Country tarzın bir diğer özelliği ise stil karmaşasıdır, birden fazla stil birlikte kullanılarak karma bir durum ortaya çıkıyor.
 • Modern, klasik ve geleneksel stil karmaşası ile özel bir dekarasyonoluşturabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak harika bir mutfak  ortaya çıkarabilirsiniz. Üstelik bu dekarasyon için çok fazla para harcamanıza gerek yoktur, eski kullanmış olduğunuz eşyalarınızı elden geçirerek yenileyebilir ve mutfağınızda kullanabilirsiniz.
 • Eski mutfak dolabınızın kapaklarında veya kulp detaylarında değişiklik yapabilir, raflarıyla oynayabilirsiniz. Çekmecelerde küçük değişiklikler yapılarak yeni stiller oluşturulabilir, lambalara ahşap ya da bakır detaylar ekleyerek farklılık yapabilirsiniz. Dolapların farklı alanlarına askıları dahil ederek bu yerlere küçük havlular ve fırın eldivenleri vs. asabilirsiniz.
 • Country tarzının genel havası sıcak ve samimi olmasıdır, Mutfak dolapları her ne şekilde olursa olsun asıl olan samimiyet duygusunu yaşatmasıdır. Yumuşak hatlar ve sıcak renklerle samimi bir tasarım olmalıdır.
 • Antika parçaların kullanıldığı nostaljik bir dokuya sahip olmalıdır, nostalji ile birlikte sıcak ve doğal yaşanmışlık hissi zaten gelecektir. Country tarzı bir mutfak; doğal, nostaljik, duygulu, samimi, sıcak, konforlu ve modern olmayı birlikte getirir.

 

Coutry Tarzı Ve Özellikleri

 • İç-dış bükey bıçaklarla CNC’de çerçeveler eklenen lake ya da membran kapaklar ile tasarlanan country mutfaklar genel olarak beyaz renk tercihi üzerinden şöhretini bulmuştur. İç veya dış bükey kesimlerle çerçevelendirilmiş ahşap kapaklar bulunmaktadır
 • Country sözcüğü İngilizce’de kırsal alanları ifade etmektedir. Country tarzında dekorasyon ise, kırsal dekorasyonları temsil ediyor. Bazı zamanlar, kır evleri dekorasyonlarını de ifade eden bu stildeki en önemli özellik ise; doğallıktır. Bu stilin dekorasyonunu hayal ettiğimizde aklımıza tek bir dekorasyon çeşidinin gelmesi de gerekmiyor çünkü country stili kendini değişik biçimlerde de gösterebiliyor.
 • Bütün country mutfakların ortak özellikleri ise; samimiyet, doğallık, sıcaklık ve yuva hissi veren bir konfordan ibaret. Tabii bütün bu niteliklerin yanı sıra, oldukça eski bir tarz olan country stilinin tarzında nostaljik bir hava bulunduğu da unutulmamalı.
 • Bu model, köken bölgelerine göre çeşitlilikler gösteren tasarımları içeriyor. Country tarzın önemli kollarını; Fransız tarzı, İngiliz tarzı ve Amerikan tarzı oluşturuyor. Amerikan tarzında ahşap, yoğun şekilde kullanılıyor.
 •  Sıcak ve doğal bir görünüş için kaba hatlar ortama hâkim oluyor. İngiliz tarzı country model dekorasyonundaki mutfaklardaysa, desenler bakımından daha sakin, dinlendirici ve minimal modeller ön plana çıkıyor.
 • Fransız stilinde ayrınıtlı işçiliklere sahip şık görünüşteki mobilyalar samimi bir ortam ve kırsal motiflerle harmanlanır ve ortaya enerjik, hareketli ve son derece doğal bir görünüş elde edilir.
 • Rustik özelliklerin sık bir şekilde kullanıldığı country tarzında, doğallığın öne çıktığı görülüyor. Bu tarz doğallığıyla ve sıcaklığı bilinen güneşin ve denizin renkleri ile donatılan Akdeniz stili mutfaklarla iç içe de düşünülüp dekore edilebiliyor.
 •  Günümüzde country mutfaklar; yenilikçi ve yaratıcı özelliklerle harmanlanıyor. Çeşitli karakterdeki stillerle birlikte dizayn edilebiliyor.
 • Üstelik bu tarz mutfaklar, bugün artık oldukça yaygın olduğu için, özel tasarım mutfaklara fazla para harcamanıza da gerek yok.

Country Mutfak iki şekilde de yapılabilir :

Bunlar Membran ve Lake (boyama) şeklindedir . Hem malzeme kalitesi hem de fiyat olarak aralarında fark vardır . Bunun sebebi de bir tanesi fabrikasyon diğeri neredeyse el işçiliğidir.

Membran: PVC folyoyu MDF kapağın üzerine preslenmesiyle ortaya çıkar. Uzun ömürlü değildir. Sudan, güneşten, nemden etkilenebilir. Sıkça duyduğunuz ''Mutfağımın kapakları sararmış'' şeklinde şikayetlerin çoğu membran kapaklardan ortaya çıkmaktadır . Tabi çok kaliteli membran kapak yapan firmalarda vardır fakat fiyatı da ona göre yüksektir.

Lake: MDF kapakların üstüne astar tabakası konulur ve sonrasında boyama işlemi yapılarak istenilen kapak elde edilir. Pahalıdır, maliyetin nedeni ise zaman ve emek ister. Kapak ilk önce istenilen şekilde CNC makinesinde desenler ve şekiler verilir. Sonrasında  da boyahaneye götürülerek binlerce renk arasından seçtiğiniz renge boyanır. MDF ile bütünleşerek uzun ömürlü bir ürün hale getirilir.

Size elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. Seçim sizin... Ankara Country Mutfak Dolabı çeşitleri ve renklerini firmamızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. İşimizi seviyoruz ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyoruz. Firmamızda ürünlerin kullanım alanları, örnek çalışmalar ve daha birçok teknik detayı görebilirsiniz. Soru, görüş, öneri, fiyat teklifi ve aklınıza takılan her türlü detayları almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.