Genç Odası Modelleri Ankara

GENÇ ODASI VE GENÇ ODASI MODELLERİ ANKARA


Çocuklarınız büyüdüyse ve onlara yeni bir oda hazırlamanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız ya da yeniden dekore etmeyi düşünüyorsanız, en iyi genç odası modelleri için Ankara Eray Grup firmasını tercih edebilirsiniz. Firma olarak tamamen kişiye özel genç odaları tasarlıyoruz hatta tasarladığınız her türlü ürünü önce 3D çizimi ile planlayıp ve modelleyip siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunuyor sonra aynı şekilde üretimini yapıyoruz.

Bu yazımızda genç odalarını daha yakından irdeleyelim:

·         Genç odası denilince aklımıza genelde yatak ve dolap ve çekmecelerin olduğu, çalışma masası ile diğer dekoratif ürünlerin yer aldığı toplu bir oda hali gelir. Gençlerin bütün vakitlerini aynı yerde geçirdiği odalardan ziyade uyumak için gittiği odalar ile diğer odaların ayrı olması daha doğrudur. Bu sebeple  de günümüzde genç yatak odası takımları ya da genç yatak odası dekorasyonu gibi bir kavram ortaya çıkmıştır.

·         Genç yatak odası dekorasyonları genel olarak sadece yatak, dolap ve belki kız genç odalarında tuvalet aynası, bugünkü adı ile makyaj masasından oluşur. Evde nasıl ki yetişkin bireylerin kitaplıkları, çalışma masaları yatak odalarında bulunmaz, diğer odalardaysa aynı şekilde gençlerin de bu tür eşyaları başka bir odada bulunmalıdır.

·         Yatağın olduğu bir oda ders çalışmak verimlilik sağlayan bir oda değildir. Yatak olan bir oda içerisinde verimli çalışmak oldukça zordur. Özellikle zor ve çalışılması fazladan dikkat isteyen derslerde yatak bulunan bir oda çalışma odası olmaması daha uygundur. Gençlerin odalarında lise yıllarında yatak odasının çalışma alanlarından ayrı olması düşüncesi son yıllarda ortaya çıkan, uzmanlar tarafından önerilen bir düşüncedir.

Genç yatak odası dekorasyonlarında açık renklerin sade ve huzur verici bir dekorasyonun kullanılması önerilmektedir. Gençler artık kendi oda dekorasyonlarına karar verebilecek bir yaştadır bu yüzden anne ve babalara bu konuda sadece tavsiye etmek kalır.

Ergenlik Döneminde Olan Çocuğunuz Odasını Kendisi Seçmeli!

Gençler kendi zevklerine göre planladığı bir odada vakit geçirmek isterler. Özgür iradesi ve kişisel olarak dekore edilen odalar, gençleri de doğal olarak hoşnut eder. Gençlerinizin zevkine göre genç odası modellerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Şimdi sizlere tavsiyelerimizi sunalım:

Bir erkek bir kız çocuğunuz bulunuyorsa: Ergenlik dönemindeki çocuklarınızın biri erkek diğer kız ise mümkünse iki ayrı oda planlamanızı öneriyoruz. Çünkü bu dönemde kız-erkek kardeş kavgaları ve kız-erkek çocukların ihtiyaçları farklı olduğundan dolayı gençler için en iyi çözüm bu olacaktır. Şayet böyle bir olanağınız yok ise, odayı olabildiğince düzgün ve eşit olarak ikiye paylaştırmanız ve ortak ihtiyaç alanları hariç, çocuklara kendi özel bölgelerini sağlamanız gerekir.

İki kız çocuğunuz bulunuyorsa: Ergenlik yıllarında aynı odayı paylaşmak çok daha zor olacaktır. Bu dönemi birlikte geçiren iki kız çocuğunuz var ise sizlere tavsiyemiz, odaya iki küçük ayrı ayrı giysi dolabı yaptırmanızdır. Bu, kıyafetlerle ilgili olası kavgaları en aza indirecektir. Ergenlik yıllarında ilk flörtlerden dolayı ve kızların özel eşyaları daha fazla önem kazanacağı için  (belirlenecek bir çekmecenin de anahtarlı ve kilitli olması kaydıyla) ve bu anahtarların da çocuklarınızda kalması onlara olan güveninizin bir belirtisi olacak, böylece iletişim problemleri da azalacaktır.

İki erkek çocuğunuz bulunuyorsa: Eğer ergenlik dönemi yaşayan iki erkek çocuğunuz bulunuyorsa kıyafet dolabının ayrı ayrı olması gerekmiyor. Çünkü ayrı dolabı erkek çocukları pek ısrarla talep etmeyebiliyor. Fakat bu dönemde erkekler için ön planda olan bir hobi ya da ilgilendiği spor dalı varsa, ilgili alanın eşyalarının olacağı ya da sevdiği sporcunun, F1 pilotunun vs. posterlerinin asılabileceği, çocuğun basit sporlar yapabileceği bir özel alan ayırabilmeniz çok iyi olur.

 

Ergen Odalarında Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

·         Ergen odalarının renk seçimleri artık anne ve babalara ait değildir, olmamalıdır da.

·         Gençlerin odalarını tasarlarken, sizler yalnız yol gösterici olmalısınız.

·         Tasarımlar, gençlerin ihtiyaçları, isteği ve inisiyatifine, doğal olarak sizin belirlediğiniz bütçe doğrultusunda bırakılmalıdır.

·         Dolap içlerinde farklı düzenleyiciler kullanmak faydalı olacaktır. Hem bu yaşta çocukları hem de küçük çocuklar için oldukça gereklidir. Özellikle bu düzenleyici kitaplar, CD’ler ve diğer hobi malzemeleri için büyük kolaylık sağlar.

 

Genç Odası Tercihi Hakkında Bazı İpuçları

Birçok üründe olduğu gibi odaların dekorunu da gençlere beğendirmek kolay değildir. Gençlerin hem ihtiyaçlarına yönelik hem de hoşlanacakları genç odası takımını günümüzdeki endüstriyel zenginlik sayesinde bulmak oldukça kolay hale geldi. Birçok  mobilya markası diğer odalarda olduğu gibi genç odalarında da farklı modellerde ve farklı renklerde genç odası mobilyaları tasarlamışlardır.

·         Burada genç odası takımı nasıl olmalı gibi bir soruyu cevaplayacak olursak eğer, dikkat edilmesi gereken ilk nokta gençlerin sevebilecekleri ve kendi tarzlarını yansıtabildikleri genç odalarını seçmek daha doğru olacaktır. Gençler odalarında mutlu ve eğlenceli vakitler geçirmek isterler. Bu nedenle de gençlere kendi ruhlarını ve karakterlerini yansıtan odalar sunulmalıdır.

·         Gençlerin yaşamları kadar odalarının da enerji dolu olması gayet normaldir.  Genç odası takımı  nasıl olmalı sorusu aslında yanlış bir sorudur. Genç odasının belli bir çizgisi olamaz. Her gencin kendine özel bir oda tasarlayabilir. Genç odası dekorasyonunda tasarım mobilyaları kullanılabileceği gibihazır mobilyalar da kullanılabilir.

·         Dekorasyonda dikkat edilmesi gereken noktalar ise, gençlerin oda da rahat edebilmesi ve rahat ders çalışabilmesi önemli konular arasında yer alır. Bununla birlikte gençlerin hareket özgürlüğünü azaltmayacak mobilyalar tercih edilmelidir.

·         Gençler hobi ve yapmaktan hoşlandıkları aktiviteleri odalarında rahat bir şekilde yapabilme özgürlüğüne de sahip olmaları gerekir. Mobilya seçiminde bu konulara dikkat edilmeli ve seçilen modül sayısı bu yönde belirlenmelidir.

·         Modern odalar ve evler her zaman ilgi odağı olmayı başarmıştır. Özellikle modern tercihlerinde bulunan gençler odaları için en özgür çizgileri olan genç odası takımlarından kendi odaları için harika bir tasarım hazırlayabilirler. Tasarım, tamamen evin fiziki durumu ve hayal gücüne kalmıştır.

·         Odalarında kendilerini yansıtan tarzda oda takımları seçmek elbette gençler için en önemli konular arasında yer alır. Genç odası takımlarının renkleri canlı ve dinamik renklerden oluşmalıdır. Genç odası dekorasyonu için seçilecek takımlarının modelleri ve renkleri gençlerin tercihine bırakılması olduğunu yukarıda belirtmiştik.

Bu doğrultuda dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü esas alarak kaliteli işler ortaya çıkarabilmek ve sizi memnun etmek için hizmet vermekteyiz. Alanında profesyonel uzman ekiplerimizle dürüstlük, kaliteli ve verimli hizmet anlayışımız çerçevesinde Ankara Eray Grup Genç odası modelleri imalatında ve dekorasyon alanında her türlü işi yapmak kaydıyla hizmetinizdeyiz. Her türlü soru, detay, fiyatlandırma ve bilgi almak için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Eray Grup Ankara ev tadilatı ve dekorasyonu konusunda idaalıyız. Bizimle iletişime geçiniz ve kalitenin farkına varın!