İç Mimarlık Hizmetleri

İç mimarlık hizmetleri, bir yapıda meydana getirilmek istenilen tüm yapısal değişiklikleri içine alan bir süreçtir. İç mimarlık tasarım faaliyetlerinden başlayıp, projenin bütün uygulama basamaklarını içine alır.  Evinizin tamamını ya da bir bölümünü, ofisinizi veya işyerinizi daha konforlu ve kullanışlı mekânlara dönüştürmek hiç de zor değil.

İç mimarlık hizmetleri, tasarım çalışmaları önceden belli bir gelir grubunun elde edebildiği bir hizmet alanı olarak görülmekteydi. Fakat son yıllarda gitgide yaygınlaştı ve artık her bütçeye uygun alternatif fiyat seçenekleriyle herkesin ulaşabileceği bir hizmet alanına dönüştü. İç mimarlık ve tasarım hizmeti alarak yaşadığınız mekânlardan daha fazla verim ve keyif alabilirsiniz.

İç Mimarlık Hizmeti Nedir?

İç mimarlık hizmeti, müşterinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda bir mekânda yapılması gereken değişiklikleri belirlemekle başlar. Daha sonra kullanılacak malzemeler, renk seçimi, dekoratif unsurları da işin içine katarak hedef mekân yeniden oluşturulur.

İç Mimarlık Hizmetleri Neleri Kapsar?

İç mimarlık hizmetleri kapsamına giren unsurlar arasında danışmanlık, 3D görselleştirme ve kontrolörlük hizmeti yer alır. Gelin bu unsurların detaylarına bir göz atalım.

Danışmanlık

Bir mekânda yapmayı planladığınız tasarımın ya da hazır olan projenizin yürütülmesinde iç mimarlık hizmeti Ankara bölgesinde hizmet veren Eray Grup’dan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Aldığınız danışmanlık ve kontrolörlük hizmeti sayesinde projeniz daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir.  Firmamızdan danışmanlık hizmeti alabileceğiniz alanlar:

  • Proje uygulama ve yönetimi, uygulama kontrolörlüğü,
  • Fizibilite çalışmaları,
  • Dosya ve şartname hazırlanması, raporlama ve bütçe takip çalışmaları,
  • İmalatçı firma bulunması, siparişlerin tedarik edilmesi,
  • 3D görselleştirme hizmetleri,

gibi iç mimarlık ve tasarım hizmetlerinin uygulama basamaklarının her hangi bir aşamasında da firmamızdan danışmanlık hizmeti alarak dekorasyonunuza profesyonel bir dokunuş katabilirsiniz.

Eray Grup Ankara'da ev tadilatı, ev ve villa dekorasyonu villa yapımı gibi birçok alanda sizlere hizmet verirken tercih ettiğimiz ürünleri https://www.eraygrup.com/urunlerimiz adresinden inceleyebilirsiniz.

3D Görselleştirme

3D görselleştirme diğer bir adıyla render diyebileceğimiz programlarla çizilen yapının fotoğrafa dönüştürülme işlemine verilen isimdir.  Görselleştirme yapılırken kullanılan malzemelerin renk ve dokularının girilmesi ve ışığın doğru ayarlanması çok önemlidir. Ayrıca kullanılacak tasarım programına göre de animasyonlar yer alabilir. Gerekli teknik bilgiye sahip kişiler tarafından yapılması gereken bir hizmettir. 3D görselleştirme tekniği sayesinde iç mimarlık hizmetleri ve iç mimarlık tasarım alanlarında yapılacak çalışmalarda yapılacak mekânın bitiminde nasıl gözükeceği konusunda fikir verir. Böylece en baştan aksaklıklar, eksiklikler gözlemlenebilir. Ayrıca tasarım aşamasında değişiklik şansı vererek gereksiz harcamaların önüne geçilmiş olur. İşinde uzman ve deneyimli kadromuz 3D görselleştirme alanında da iç mimarlık hizmetleri Ankara kapsamında hizmet verir.

Kontrolörlük Hizmetleri

Kontrolörlük, iç mimarlık hizmetleri ve tasarım sunan firmalardan alacağınız hizmetin tüm aşamalarını kapsayan bir hizmettir. Bir proje ne kadar deneyimli bir mimar tarafından çizilse de bazı detayların gözden kaçması olağan bir durumdur. O yüzden projeyi çizen mimar kadar, projenin kontrolörlüğünün de uzman ve tecrübeli bir kişi tarafından yapılması çok önemlidir. Kontrolörlük hizmeti bir projede; malzeme seçiminden, işçiliği kadar tüm süreçleri içine alan içine alan kapsamlı bir hizmettir. İç mimarlık hizmetlerinde ve iç mimarlık tasarım sürecinde bir projenin doğru uygulanması, zamandan tasarruf edilmesi ve baştan doğru hesaplamaların yapılması açısından kontrolörlük hizmeti çok önemlidir. Aynı zamanda yapılan çalışmaların yönetmeliklere uygun olup olmadığını da kontrol ederek gereksiz prosedürlerle uğraşmaktan sizi kurtaracak bir hizmet alanıdır.

 

Ev ve villa tadilatı ve dekorasyonu firması olan Eray Grup sizlere birçok alanda hizmet vermektedir. Diğer hizmetlerimizi incelemek için https://www.eraygrup.com/hizmetlerimiz adresini ziyaret edebilirsiniz.

İç Mimarlık Tasarım Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yaşadığınız herhangi bir mekânda değişiklik yapmaya karar verdiniz. İç mimarlık hizmetleri ve tasarım alanında çalışan bir kurumdan hizmet almayı düşündüğünüz zaman seçiminizi çok dikkatli bir şekilde yapmanız gerekir. Hayallerinizi en iyi yansıtan bir projeyi satın alırken aynı zamanda uygulama kalitesi, kullanılan malzemenin dayanıklılığı ve teknik detaylara da dikkat etmeniz gerekir. İş bittiğinde ortaya çıkan sonuçtan memnun kalmak için bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

  • İç mimarlık ve tasarım hizmetleri alacağınız şirketin web sitesini inceleyebilir, daha önce yaptıkları projelere göz atabilir, müşteri yorumlarını okuyabilirsiniz bu size bir fikir verecektir.
  • Tasarım portföyünü inceldiğiniz de tasarımlarının sizin hayal gücünüze ve tarzınıza uygun olup olmadığını inceleyebilirsiniz.
  • İç mimarlık ve tasarım hizmetleri alırken ücreti baştan konuşmalı, tadilat ve uygulama dâhil toplam maliyet için bir fiyat teklifi istemelisiniz. Ucuz fiyat tek belirleyiciniz olmamalıdır. Projenizin, tasarımın ihtiyaçlarınızı karşılaması, hayallerinizle örtüşmesi önemlidir. Bu da deneyim, uzmanlık ve bilgi gerektiren bir süreçtir.
  • Projenin başlangıç aşamasında hayallerinizi ve beklentilerinizi ifade etmelisiniz. Sevdiğiniz renkler, görmek istediğiniz detaylar ve özel ihtiyaçlarınız varsa bunları mutlaka en başta belirtmelisiniz. Bitiş tarihi konusunu da mutlaka netleştirmelisiniz.

 

Eğer siz de yaşam alanlarınızı yenilemeyi planlıyor ve iç mimarlık hizmeti almak istiyorsanız Eray Grup ile eraygrup.com/iletisim adresinden hemen iletişime geçebilirsiniz.