Modern Mutfak Dolabı Modelleri Ankara

Söz konusu ev dekarasyonları olduğunda modern tasarımları planlamak veya tanımlamak diğer stillere göre biraz daha zorlaşıyor çünkü her ev sahibinin modern tanımı biraz daha farklı olabiliyor. Bunu nedeni ise modern dekorasyonun çok sayıda farklı ifade biçimine ve forma sahip olabilecek esnekliğe sahip olmasından kaynaklandığını belirtelim.

Modern dekorasyon stili klasik tarzlarda görülen süsü ve gösterişi kısıtlayarak, ergonomiyi, konforu ve fonksiyonelliği, modernizm öncesinde yer alan gösterişli estetik anlayışına göre daha yalın olan bir estetik stili ile bir araya getirir.

Günümüzde çoğunlukla tercih edilen modern mutfaklar hakkında bilinmesi gereken genel bilgiler:

Modern dekorasyon ve tasarım tarzlarının temel noktası, modern şehir hayatının gereklilik ve ihtiyaçlarına uyum sağlayan bir kullanım kolaylığı ve ergonomi içermeleridir. 

Mutfaklar ise bir evde belki de en aktif olarak kullanılan ve en hareketli sosyal yaşam alanı olarak modern tasarımın getirilerine en çok ihtiyaç duyulan odaların başında geliyor. Bu nedenle modern mutfak dolabı modellerimiz ile mutfağınızın rengini ve modernliğini değiştirebilirsiniz.

Modern mutfaklarda fonksiyonellik her zaman birinci plandadır. Kolay hareket edilebilen açık alanlar, geniş çalışma alanları yaratan tezgah ve tüm mutfak araç gereçlerine yetebilen geniş depolama alanları modern mutfak ünitelerinin vazgeçilmezleri olarak sayılabilir.

Geniş mutfaklarda çok fonksiyonlu oturma alanları, küçük mutfaklarda yer tasarrufu sağlayan yenilikçi fikirler modern mutfaklarda sık sık karşımıza çıkar.

Tabii fonksiyonellik, ergonomi ve konforun ön planda tutulması demek, estetiğin önemsenmemesi anlamına gelmiyor.

Modern dekorasyonların oldukça göz alıcı estetik özellikleri vardır ve bu estetik kaynaklar genellikle bugünün trendlerini oluşturan akımlardan meydana gelir.

Farklı stillerle işbirliği içinde dizayn edilebilen modern mutfakların dekoratif açıdan ortak özellikleri her zaman temiz hatlara ve akıcı çizgilere sahip olan bir güzellik anlayışı taşımaları. 

Dolayısıyla modern mutfakların estetik anlayışını tek kelime ile tanımlamamız gerekseydi, bu kelime şüphesiz ‘naif’ olurdu.

Mutfak dolaplarının da açık mutfak raflarının da kullanılabildiği çeşitli tasarımlara rastlamak olası, lakin dolaplar da raflar da süslemeli, oymalı gösterişli modeller yerine; minimal bir uyum içinde tasarlanmış, temiz hatlara sahip, akıcı çizgileri olan ve sınırsızlık ve derinlik hissi veren modeller tercih edilir.

Modern mutfak tasarımlarında renk kullanımı oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip olsa da iki kelimeyle özetlemek mümkün: Yenilikçi ve sade. Bu noktada çağdaş tarzlı mutfaklar ile modern tarzlı mutfakların arasında bazı farkların olduğunu belirtmek gerekir.

Çağdaş mutfak dekorasyon tarzı, günümüzün en yeni trendlerini, en ezber bozan ve yenilikçi şekillerde sunan tasarımlar ortaya koyar. 

Modern stil ise yine bugünün trendlerini içinde barındırsa da çağdaş tarza göre daha seçicidir diyebiliriz; çağdaş tarz geçmişten hemen hemen hiçbir şeyi barındırmaz ve yüzü tamamen geleceğe ve farklı olana dönüktür; oysa modern tarzlı mutfaklar geçmişten gelen ikonik mobilyaları da kapsar. Yani aslında yüzeysel bir şekilde özetleyecek olursak; çağdaş tasarımlar 21. yüzyılın yenilikçi fikirlerini, modern tasarımlar ise 19. yüzyılın sonlarından bugüne uzanan daha geniş bir zaman aralığını ve daha oturmuş ve kabul görmüş tasarım fikirlerini yenilikçi şekillerde ortaya koyar. 

Renk konusunda bu ayrımın daha belirginleştiğini de kolaylıkla görebiliriz. Bugün oldukça farklı renk kombinasyonlarına sahip mutfakların trendlerden biri olduğunu görebiliyoruz. Ancak modern mutfaklar, daha oturmuş ve kabul görmüş renk kombinasyonları ile daha akıcı, dinlendirici ve yalın renk tonlamalarını tercih eder.

Modern mutfaklar her ne kadar çağdaş mutfaklar kadar çok renk içermese de yine de sıklıkla kontrastın derinleştirici gücünden yararlanır ve dokular üzerinde daha çok yoğunlaşır; özellikle masif ahşap, mermer, doğal taş dokularına ve renklerine yer verir.

Modern mutfak dolapları doğal elementlerde yeteri miktarda yararlanmaktadır. Doğal taş zeminler, sıvasız harman tuğla duvarlar, doğal ahşap tezgahlar, granit veya mermer tezgahlar, cam ve paslanmaz çelik ürünler modern mutfaklarda sık sık karşımıza çıkan malzemelerdir.

Tabii tüm bu doğal malzemelerin işlenmiş halleri de sık sık kullanılan hazır mutfakların ana malzemelerini oluşturur. Yani her ne kadar doğallığın hatırı sayılır bir hakimiyeti olsa da, modern mutfaklarda rustik dekorasyonlarda olduğu gibi endüstriyel malzemelerin eksikliği ile karşılaşmayız. Modern mutfaklarda malzeme çokluluğu fonksiyonellik ve en güzel sonuca ulaşabilmek adına oldukça fazladır. 

Ayrıca birbirinden farklı malzemelerin bir araya gelmesi de oldukça sık karşımıza çıkan modelleri oluşturur. Bir başka deyişle modern mutfaklarda doğal malzemeler endüstriyel malzemelerle harmanlanarak birbirlerini tamamlayan bir tasarım içinde olurlar. Malzeme seçiminde en önemli şart fonksiyonelliği istenilen atmosferle buluşturmaktır.

Mutfak dekorasyonu tasarım biçimi ve yöntemlerine göre, eskiden geleneksel, geçiş dönemi ve modern olarak sınıflandırılırdı. Günümüzde ise kullanım özellikleri, malzeme çeşitliliği, atmosferi, dokusu, renkleri ve estetik anlayışı ile mutfak tarzları da bir hayli zenginleşti diyebiliriz. 

Modern mutfak dolabı modelleri, hemen hemen her tarz ile işbirliği yapabilen ve her stilin belirli özelliklerini bünyesinde barındırabilen kapsayıcı mutfakları oluşturuyorlar. Yani mutfağınızı isterseniz dilerseniz modern İskandinav, modern rustik, minimalist, hatta klasik modern stilde bile tercih edebilirsiniz. 

Örneğin günümüzde en öne çıkan mutfak modellerinin başında modern country mutfak üniteleri geliyor. Kırsal stilin doğallık hissi veren sıcaklığını akıcı ve kullanışlı bir modern estetikle birleştiren bu tarz mutfaklar hem şehir yaşantısına hem de kırsal yaşam tarzına uyumlu bir atmosferi sağlıyor.

Siz de mutfağınızı kusursuz bir modern mutfak dekorasyonu ile yeniletmek istiyorsanız, Ankara’nın her yerine hizmet veren firmamızla iletişime geçebilir, size yakın ve tarzınıza uygun profesyonel ekibimizdenyardım alabilirsiniz.

Mutfak tipine uygun olarak sınıflandırdığımız mutfak ve mutfak dolabı modellerini inceleyelim

  • Ada Mutfak ve Mutfak Dolabi Modelleri
  • Yarım Ada Mutfak ve Mutfak Dolabi Modelleri
  • Tüm Duvar Tipi- L tipi Mutfak ve Mutfak Dolabı Modelleri
  • L Tipi Mutfak ve Mutfak Dolabı Modelleri
  • U Tipi Mutfak ve Mutfak Dolabı Modelleri
  • Koridor Tipi Mutfak ve Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfağınız için kalıcı ve kesin çözümler üretmeyi sürdüren firmamız, modern tasarımlar ve şık modellere sahip mutfak modelleriyle sizlere hizmet vermektedir. Eşi benzeri olmayan bu mutfak modellerimizi müşterilerimizin beğenisine sunmaktadır.

Her boyuta ve talep edilen özelliğe göre geliştirilebilen modern mutfak dolabı modellerimiz müşterilerimizin talep ettikleri bütün detaylar dikkate alınarak imal edilmektedir. Doğal, organik ve kaliteli malzeme kullanımı, mutfak boyut ve genişliğine uygun tam ölçülerde üretim, ücretsiz keşif imkanları ile sıfır hata ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti polikatısı ile siz değerli müşterilemize hizmet vermekteyiz.

Ankara Eray Grup Modern Mutfak modelleri ile mutfağınızdaki uyumluluğu sizlerle buluşturan firmamız uygun mobilya fiyatları ile sizlere yüzlerce farklı tasarıma sahip mobilya modellerini sunmaktadır. Mutfağınıza özel ölçüler alınarak planlanan mobilyalar mutfağınızdaki şıklığı ve zeafeti sizlerle buluşturuyor.

Modern mutfak dolabı modelleri ve villa tadilatı ve dekorasyonu işlerinizi kaliteli bir işçilikle ve kaliteli bir hizmet anlayışıyla almak isterseniz bizimle-Eray Grup- ile iletişime geçebilirisiniz.