Tavan Dekorasyonu Ankara

Dekorasyon insanların yaşadıkları mekanları arzularına ve ihtiyaçlarına göre tasarlayıp belirli uyum ve bütünlülük içerisinde profesyonel firma aracılığıyla aldığı destek ile baştan başa yeni yapılar oluşturulmasıdır. Herhangi bir mekanın tasarımı yapılırken çoğunlukla tavana ve tavan dekorasyonuna yeterince dikkat edilmez çünkü tavanlar devamlı göz önünde bulunmadığı için dikkat çekmeyeceği düşünülür. İç yapı dekorasyonunda tavan beşinci duvar olarak da bilinir, bunun nedeni duvarlar kadar geniş tasarım imkanı sunan ve odaya etki eden yüzeyler olmalarıdır. Tavanın dokusu ve rengi ve yüksekliği bir odanın atmosferini değiştirmede oldukça etkilidir. 

Ev dekorasyonunda istediğiniz ambiyansı tavanlar sayesinde kazandırmak için farklı natifleri var.  Bugün modern evlerde kartonpiyer uygulamalardan köpük stopiyer modellerine, tavan boyalarından gömme ışıklandırmalara, ahşap kaplamalardan metal tavanlara kadar pek çok farklı dekorasyon natifleri kullanılıyor.

Tavan Dekorasyonu Çeşitleri

 • Kartonpiyer uygulamaları
 • Köpük tavan süsleri
 • Asma tavan tasarımları
 • Gergi tavan dekorasyonları
 • Ahşap tavanlar
 • Kütük tavanlar
 • Lambiri uygulamaları
 • Cam tavan plakaları
 • Metal tavanlar
 • Fibercement tavan levhaları
 • Çatı pencereleri
 • Pürüzsüz tavan boyaları

Tavanın dekoratif bir hale bürünmesi için yapılması gerekenler, ilk iş olarak ne tür bir tasarım istenildiğine karar verilmesidir. Tavsiye edilen alışılmışın dışında tasarımlar için kozmoz, galaksi, evren diye birçok isimle anılan uzaydaki hoş görünümü gökyüzü havasıyla tavana yansıtmaktır. Aydınlık bir oda seçerek gündüz vakti tasarımları uygulamak yerinde bir karar olacaktır. Ferah bir oda isteyen müşterilemiz tavana bakıldığında ormanda yüksek boylu ağaçlar arasında yürüme ve uzanma hissi veren farklı tarz tavan dekorasyonu tercih edebilirler. Daha egzotik tavan tasarımları için ise ahşap bir evde, daha sade ve nostaljik kokular saçan tahta tavan da istekler arasında bulunmaktadır. Duygusal ya da romantik bir karaktere sahip müşterilermiz için daha çekici gelecek fikir ise tavandan sarkan  sarmaşık görüntüsü veren tasarımın uçlarına eklenen şiir, güzel söz vs. yazılı renkli kağıtlar... Siz tavan dekorasyonunuzu hayal edin biz tasarlayalım

Ankara Eray Grup Özgün Tavan Tasarımları ve Tavan Dekorasyonuları

Tavan dekorasyonu yapılırken, beğenilen tasarıma göre model kataloğuna bakılarak, müşterimizin fikir oluşturmasına yardımcı oluruz. İlla ki katologda yer alması gerekmez; kısa ve özgün tasarımları da yapmaktayız. Örnek verecek olursak, tavanı uzay desenleri olan bir tasarımı isteyen bir müşterimiz siyaha boyayıp daha sonra sıkılınca bunu değiştirmeye uzunca emek vermek yerine daha kolay bir yolla arka fonu siyah duvar kağıdıyla oluşturabilecektir. Bu verdiğimiz örneklerin yanı sıra ağaç dekorasyonunu seçen müşterilermiz duvarlarının bir kolonunu bu tavana ait yapmaktadırlar. Böylelikle tavan ve duvarların birbirinden ayrı gibi görünecek ve bütünlülük içeren bir dekorasyon olmasından dolayı asla göze batan keskinlik olmayacaktır. Ahşap bir tavan dekorasyonu tercih ederek evlerinize nostalji havası ekleyecek olanların ise yine duvarlarıyla belirli ve uyumlu bir ambians yakalamak için bir şömine dekorasyonu koymaları uygun olacaktır.

Alçıpan Tavan dekorasyonları hizmeti veren bir fima olarak, asma tavan, alçıpan tv ünitesi,  alçıpan spot, taş yünü tavan, vinil tavan, kilipin tavan, kaynaklı tavan, metal asma tavan, ışık bandı, alçıpan dekor, gizli ışıklık, alçıpan bölme duvar, alçıpan duvar ünitesi vs ev, villa tadilat ve dekorasyon işlerinizi 1.Sınıf işçilikle kaliteli malzemeler kullanarak müşterilerimize tavsiye ediyoruz. Evinize, iş yerlerinize, inşaatınıza, hastane, toplantı salonları, okul, gibi aklınaza gelebilecek her mekana yaptıracagınız tava dekorasyon tasarımları için firmamızı arayıp fiyatlandırma,detay ve bilgi alabilirsiniz.