Silestone Mutfak Tezgahı Ankara

Silestone yüzde doksan dört oranında kuvarstan meydana gelen, oldukça sert ve dirençli bir üründür. Banyolar, mutfak tezgahları, duvar ve zeminler kaplamalarının en düşük seviyede ek yeri ile tasarlanabilmesini imkan sağlayan harika bir üründür.

Silestone, mutfak ve banyolarınızın dekorasyonu için doğal kuvarsa farklı renkler, etkileyici güzellik, sıra dışı yüzeyler ve üstün fiziksel özellikler katan bir dizi işlemlerin sonucu ile elde edilir.

Silestone, şarap, kahve, zeytin yağı, limon suyu, sirke, kola ve makyaj malzemeleri vs. gibi günlük yaşamda sıkça kullandığımız ürünler nedeniyle oluşabilecek lekelenmeye karşı yüksek derecede dirençli, gözeneği olmayan bir yüzeydir.

Neden Silestone? Silestone Avantajları Nelerdir?

 • Silestone şarap, kahve, zeytin yağı, limon suyu, sirke, makyaj malzemeleri gibi kullanılan ürünlerin lekelerine dirençli ve gözeneksiz bir üründür.
 • Silestone’un yüksek darbe mukavemeti üzerinde kullanılan tava, tencere tepsi gibi mutfak aletlerin darbelerine karşı dayanaklıdır.
 • Kuvars varolan en sert maddelerden biridir ve ürünlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
 • Silestone, kuvarstan imal edildiği için çiziklere karşı yüksek direnç gösterir.
 • Cosentino, ürünlerini kayıt eden müşterilerine Silestone mutfak tezgahları için 25 yıl süresince garanti vermektedir.

Silestone'nun Dezavantajları Nelerdir?

Bir Silestone tezgahı sadece bir dezavantaja sahiptir. O da, mermer gibi diğer malzemelerin aksine yüksek sıcaklıklar karşısında dayanıklı olmamasıdır. Bu sebeple, sıcak olan tava, tencere, çaydanlık, ve benzeri gibi eşyaları tezgahın üzerine koymaktan kaçınmalısnız.

Bununla birlikte, bu dezavantajın çözümü oldukça basit ve hiç de maaliyetli değildir. Tek yapmanız gereken sıcak tencere veya tavayı tezgahın üzerine koymadan önce altına nihale ya da kesme tahtası vs. Koymaktır. Unutmayın!

Yüzeyler

Silestone Araştırma-Geliştirme bölümü tarafından geliştirilen üç farklı yüzey tipi ile tüm projelerinizde mutlaka yer alabilcek ürünler sunar. 

 • Polished Texture Yüzey: Silestone’un en çok tercih edilen ve ışıltılı mekanlar elde etmenizi sağlayan kuvars yüzeyidir. Yumuşak his, pürüzsüz ve parlak yüzeyi ile modern görünümlü, kolayca temizlenebilen, estetik banyo ve mutfaklara sahip olabilrsiniz. 
 • Suede Texture Yüzey: Eğer parlak ortamları sevmiyorsanız, yumuşak dokunuşu ve etkileyici yüzeyi ile Silestone Suede Texture yüzeyi de seçebilirsiniz. Biraz daha hoş bir duruş için ve çevresindeki renkler ile uyumu sayesinde uygulandığı tüm alanlara olumlu yönde değer katan bu yüzey, tüm renk seçenekleri ile sizleri bekliyor.
 • Volcano Texture Yüzey: Silestone yüzeyi rustik stili ile evlerinizde elde etmek istediğiniz yumuşak ve biraz da eski moda görüntüyü sizlere sunarak çok farklı tasarımlar elde etmenizi sağlar. Yeni geliştirilen bu Silestone yüzeyi geçmiş zamanı daha modern bir şekilde yeniden yorumlamanızı sağlayacaktır. 

Kuvars ve Granit Tezgah Karşılaştırması

Tezgah malzemesi seçimi

Mutfağınızı yenilerken ideal olan tezgah seçimi zor ve zaman alıcı olabilir. Tezgah malzemeleri natiflerinin çok olması yaşam stilinize ve yaşadığınız mekanınıza en uygun malzeme seçimini güçleştirmektedir. Uygun mutfak tezgahı malzemeniz eşsiz bir stile, dayanıklılığa sahip ve bakımı basit ve kolay olmalıdır. Bu 3 önemli noktayı dikkate alarak seçenekleri kuvars ve granit olarak daraltabiliriz.

Mutfak tezgahı malzemesi olarak kuvars veya granit seçeneği doğru bir karar olacaktır. Bu malzemelerin evinize katacağı canlılığın yanında her biri ayrı fayda sunmaktadır. Kuvars tezgahlar bakım kolaylığı ile öne çıkarken granitin bakımı daha zor olacaktır. Görünüm ve stil olarak kuvars da granit de sizi hayal kırıklığına asla uğratmaz.

Kuvars Tezgahlar

 • Kuvars tezgah dünyada en sert bilinen minerallerden biri olan doğal kuvarstan imal edilmektedir.
 • Renk çeşitliliği elde etmek için az miktarda cam ya da metal parçaları da katılabilir.
 • Kuvarsın bir diğer avantajı gözeneksiz bir yüzeyi olması sayesinde üzerinde bakterilerin üremesine izin vermez ve lekelere karşı dayanıklıdır.
 • Ailenizi korur ve temizlemesi kolaydır.
 • Sıvı emilimini önlemek için işlem yapılmasına gerek yoktur.
 • Kuvarsın sağladığı dayanıklılığın yanında malzemenin güzelliği ve kendine özgü renkleri gözlerinizi kamaştıracaktır. Kahverengi, siyah, ve beyaz gibi doğal tonlardan altın, mavi gibi renklere yayılan geniş yelpazedeki seçenekler neredeyse sınırsızdır gibidir.
 • Kuvars tezgahlar mutfağınıza karakter katmanın yanında geleneksel malzemelerin çok ilerisinde performans avantajları sunar.

Granit Tezgahlar

 • Sık kullanılan diğer bir malzeme de granittir.
 • Granit de kuvars gibi dayanıklıdır.
 • Granit, kesilip parlatılarak evlerde kullanıma hazır hale getirilen doğal bir taştır.
 • Lekelenmeyi engellemek için her kullanımdan sonra temizlenmesi önerilir.
 • Parlaklığını muhafaza edebilmesi için temizliği ılık su ve sabunla yapılmalıdır.
 • Bu kadar dayanıklı bir malzemenin çizilmesi oldukça zordur ve ısı değişikliklerine karşı dayanıklıdır.
 • Doğal taş olduğundan fazla renk seçeneği bulunmamaktadır ve her bir parça birbirinden farklıdır.
 • Mutfağın seçilen plakaya göre tasarlanması gerekmektedir. Bunun her zaman çok kolay olmadığı akılda tutulmalıdır.

Ankara’da hizmet veren firmamız Eray Grup temel prensipleri hızlı ve zamanında teslimat, müşteri memnuniyeti odaklı, tüm kullandığımız ürünlerin 1.Sınıf olması ve çalışma fırsatı bulduğumuz müşterilerimizin bu prensipleri asla değiştirmeyeceğimizden emin olmasıdır.

Seçim sizin... Ankara’da Silestone Mutfak Tezgahı Modelleri ve renklerini firmamızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. İşimizi seviyoruz ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyoruz. Firmamızda ürünlerin kullanım alanları, örnek çalışmalar ve daha birçok teknik detayı görebilirsiniz.

Ankara'da villa tadilatı dekorasyonu  ve soru, görüş, öneri, fiyat teklifi ve aklınıza takılan her türlü detayları almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.