Lake Kapak Mı Membran Kapak Mı?
13
Mart
2021
Gönderen: Eray Grup Tarih: 13 Mart 2021

Mutfak dekorasyonunda mutfak dolabı için Lake kapak veya Membran kapak çeşitleri ile eraygrup hizmetinizdedir.

Mutfakların önemli parçalarından olan ve mutfağa girince ilk dikkat çeken objeleridir mutfak dolapları. Dolaplar ev mutfak dekorasyonunda hem saklama işlevi gören hem de dekorasyon açısından belirleyici unsurlardır. Eraygrup dekorasyon firması tarafından yapılan mutfak dolap ve kapakları sağlam, dayanıklı, sağlıklı, kolay temizlenebilen, şık ve işlevseldir. Peki Mutfak dolap kapakları yenilenirken, arzulanan bütün özellikleri karşılayan Lake kapak mı, yoksa Membran kapak mı tercih edilmeli? En genel ifade ile her iki kapak tasarımı da ham madde olarak MDF malzemeden üretildiğinden, sorunun cevabı kullanıcı tercihine göre farklılık gösterir. Gelin her iki kapak modelinin özelliklerine birlikte bakalım.

Lake Kapak Nedir?

Mutfak alanlarının sosyal yaşam alanına dönüşmesiyle beraber villa mutfak dekorasyonu konusunda tercih edilen country ve vintage tarzında en çok tercih edilen malzeme lake kapaklardır.

Lake Kapakların Avantajları

 • Son derece dayanıklı olan lake kapaklar MDF’nin üzerine lake boya atılması sonucu ortaya çıkar.
 • Pürüzsüz bir görünüme sahip olması nedeniyle tercih edilen ve düşük bedellerle istendiği zaman farklı renge dönüştürülebilir.
 • Parlak ve mat olarak uygulanabilir.
 • Temizliği kolay yapılır.
 • Buhar, nem ve suya dayanıklıdır.

Lake Kapak Dezavantajları

Lake kapak dezavantajları arasında diğer malzemelere göre daha yüksek maliyete sahiptir. Uzun süreli direk güneş ışığına maruz kaldığında zaman içinde solma görülebilir. Düzenli temizlik gerektirir.

Membran Kapak Nedir?

Motifler ile zenginleşen membran dolap kapakları, görüntü açısından da şıklığın temsilcisidir. Mutfaklarda fark oluşturacak tasarımlar, sınırsız modelde uygulanabilir.  

Mebran Kapakların Avantajları

 • Ham MDF’nin üzerine PVC preslenerek uygulanmasından elde edilir.
 • Membran kapaklar uzun süreli sorunsuz kullanım için uygundur.
 • Membran kapağın yüzey malzemesi, farklı renk ve desen uygulanmasına olanak verir.
 • Mat, ahşap, parlak olarak üretilebilir.
 • Ekonomiktir.
 • Leke tutmaz.
 • Pürüzsüz yüzeyi ile kolay temizlenir ve her zaman hijyeniktir.

Membran Kapak Dezavantajları

Membran kapak dezavantajları; arasında dış kısmın zaman içinde soyulabilme ihtimali olması sayılabilir. Su ve güneş ışınına daha az dayanıklıdır.

Mutfak dekorasyonu hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenmek için  hemen  https://www.eraygrup.com/haber/mutfak-dekorasyonu-hakkinda-bilinmesi-gerekenler adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Membran Kapak ile Lake Kapak Tasarımları Arasındaki Fark Nedir?

Lake kapak mı mebran kapak mı? sorusunun cevabı aslında tamamen kullanıcıya ait olmakla beraber, dekorasyonun tarzı ve özellikleri göz önüne alınarak belirlenmeli. Her iki kapak ile de istenilen model bir mutfak dolabı yapmak mümkündür. Malzeme seçimini belirleyen en büyük fark; dolaplarınızın su ile temas edip etmediğidir.  Mutfak gibi su ile sürekli temas eden bir alanda suya daha dayanıklı olan MDF malzemenin kullanıldığı lake kapakların kullanılması daha avantajlı olur.

Mutfak Dolabı Malzemesi Seçerken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

 • Oluşturulmaya çalışılan hava,
 • Seçilen rengin evin diğer bölümleri ile uyumu,
 • Ayrılan bütçe,

-Çeşitlilik,

-Dayanıklılık,

-Estetik,

-Renk ve desen çeşitliliği,

-Bakım ve dayanıklılık, mutfak dolabı malzemesi seçerken karar vermede dikkat edilmesi gereken belirleyici unsurlardır.

En İyi Mutfak Dolabı Malzemesi Hangisidir?

Mutfak dolap ve kapaklarının birçok çeşidi bulunur. Bu çeşitlerin kaliteli bir şekilde olması gerekir ki uzun ömürlü olsun. Özellikle beyaz mutfak dolaplarında karşılaşılan en büyük sorun kullanılan malzemeye bağlı olarak sararmalar olmasıdır. Kalitesiz mutfak dolapları kısa bir zaman içerisinde çoğunlukla güneş ışınlarının etkisi ile sararma yapabildiğinden; mutfak dolabınızı yaptırırken doğru malzeme seçimi yapılmalıdır.

Eraygrup sizlere kaliteli ve zamanın izlerine yenik düşmeyen malzemelerden üretilmiş kapak modelleri sunar. Siz de mutfağınızda kaliteli ürünler kullanmayı tercih ediyorsanız hemen Eray Grup  ile https://www.eraygrup.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 Mutfak dekorasyonu, mutfak tamiratı ve mutfak dolabı gibi alanlardaki hizmetlerimizi linkten inceleyebilirsiniz. https://www.eraygrup.com/hizmetlerimiz/mutfak-dekorasyonu-ankara