Ev Tadilatının Püf Noktaları
14
Ocak
2021
Gönderen: Eray Grup Tarih: 14 Ocak 2021

Ev villa tadilatı işlerine başlamadan önce sizlere rehberlik etmesi amacıyla ev villa tadilatı ipuçlarını incelemenizi tavsiye ederiz

Tadilat “ bir şeyin yapısını veya biçimini değiştirmek” anlamına gelir. Yeniden yapılanmalar genellikle bir odanın görümünü, yapısını veya işlevini değiştirmeye çalışır. Bir evin mevcut tasarımını ve düzenini iyileştirmektir. Eviniz adeta sizin bir uzantınız, sizin ve sevdiklerinizin güvenli bir sığınağı gibidir. Ancak evinizde huzurlu, kaliteli zaman geçirmek için, bazı yenilemelere ihtiyaç duyarsınız. Ev tadilatınızı seveceğiniz özelliklere göre tahsis etmede size rehberlik ederek, niyeti eyleme dönüştürmenize yardımcı olabiliriz. Yenilemenizi başlatmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken,  temel ev tadilatı ipuçlarını incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir Ev Tadilatına Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Ev yenileme ipuçları, bazen yeniden modellemeyle birlikte gelebilecek gereksiz sorunları, maliyetleri ve doğabilecek sıkıntılarınızdan kaçınmanıza yardımcı olur. İşe neleri sevmediğinizi keşfederek başlayabilirsiniz. Bu sezgisel görünmeyebilir ancak ev tadilat işlemlerine başlamadan önce ihtiyaç duyacağınız ipuçların belirlenmesinde size katkı sağlar. Bu kapsamda yeniden modellemek ve yenilenmek için evinizin alanları detaylı bir şekilde inceleyerek, neleri sevip sevmediğinizi tekrar gözden geçirerek bir yapılacaklar listesi ortaya koyabilirsiniz. Eğer siz de tüm evi baştan aşağı yeniden elden geçirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Bir Evin Yenilenmesi; Adım Adım

Duvar renkleri, mutfak, banyo, dolap modeli ve zemin döşeme de dahil olmak üzere yeniden modelleme planlamanızdaki her unsuru ve bunların nasıl birbirine bağlandığını göz önünde bulundurmaya dikkat etmelisiniz. Bu noktada yenileme projesi evdeki tüm düzeni etkileyeceğini göz önünde bulundurun. Ev tadilatı öncesi eşyalarınızın yıpranmaması toz olmaması için paketleyip kaldırmanızı bu kapsamda alınacak tedbirlerden ilkidir. Ayrıca, evinizin yenilenmesinde kırılması veya birleşmesi gereken duvarlar var ise tadilat işleminde önceliği buralara verebilirsiniz. Şimdi gelin evin tüm köşelerini detaylı olarak inceleyelim.

Mutfak

Evinizde ki herhangi bir odadan çok, mutfağın pratik ve işlevsel olması gerekir. Mutfak günlük yaşamın merkezidir. Bir mutfağı yenilerken prizlerden, döşemeye kadar birçok ayrıntı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu kapsamda mutfakta kullanacağınız ekipmanların tarzları ve kaliteleri oldukça önemlidir. Mutfak tadilatında değişebilecek bölümler; tesisat malzemeleri, elektronik eşyalara uygun prizler, dolap, duvar, boyama, tezgâh, zemin kaplamadır. Kullanışlı ve zaman geçirmekten keyif alacağınız bir mutfağa sahip olabilmek için bu konuları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Eray Grup olarak Ankara mutfak tadilatı ve dekorasyonu ile ilgili çok geniş bir yelpazede hizmetler sunmaktayız. eraygrup.com/hizmetlerimiz/mutfak-tadilati-dekorasyonu-ankara bağlantısından hizmetlerimizi inceleyebilir ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Banyo

Banyo makyajı, evinizi güzelleştirmenin kolay yoludur. Banyo tadilatını planladıktan sonra, yeni armatürlerinizi seçerek işe başlayabilirsiniz. Ayrıca duş ve küvet değişimi yapılacak ise bu işleme mutlaka öncelik verilmelidir. Bu aşamalardan sonra banyonun alanına göre şık bir lavabo ile banyo dolabı eklenebilir. Dekorlara uygun duvar ve zemin kaplamalar ile banyonuz mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz. Ev tadilat işlemleri esnasında nemli ortamda kullanılacak malzemelerin seçimine dikkat edilmesi gerekir. Kullanım sonrası sorun yaşamamak için kaliteli materyal kullanılarak üretilen ekipmanlar tercih edilmelidir.

Ankara Eray Grup olarak, banyo tamiratı, banyo tadilatı ve yenileme işlemini gerçekleştiriken, alanında profesyonel uzman ekiplerimizle kaliteli ve verimli hizmet anlayışımız çerçevesinde banyo tadilatı ve dekorasyonunda kişiye özel olarak hizmetinizdedir. 

Kapı – Pencere

Yeni pencereler ve kapılar, ışığın, sesin ve temiz havanın eve girip çıkma şeklini değiştirebilir. Pencere ve kapıları güncellemek ev tadilat sürecinde en çok istenilen işlemler arasında yer alır. Evinizin tadilatı bittiğinde evinizin nasıl görüneceğini büyük bir ölçüde kapı ve pencere tercihleri etkiler. En iyi sonuçlar almak için evinizin tarzına uygun ama aynı zamanda evinizin enerji verimliğini arttırmak için mevcut olan çok sayıda özelliği de içeren modeller seçilebilir.

Zemin

Ev tadilatı projenizde en iyi yer döşemesini seçmek zor olabilir. Genellikle tercihler kullanım alanına ve bütçeye göre farklılık gösterir. Seçimlerinizde dayanıklılık evin mevcut dekorasyonu ile uyum oldukça önemlidir. Odaların tarzını ve dekorunu yansıtan aynı anda rahat bir atmosfer yaratan bir döşeme seçmeyi düşünebilirsiniz. Bununla birlikte döşeme seçiminiz parke veya seramik olabilir. Önemli olan seçiminizin evinizin günlük koşuşturmasına dayanıklı ve şık bir kullanımı sahip olmasıdır.

Fayans ve seramik satışı, kaplaması ve onarım yapmakla beraber aklınıza gelebilecek her türlü soru ve zemin tadilatı için  www.eraygrup.com/hizmetlerimiz/fayans-seramik-kaplama-uygulamalari-ankara bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Ev tadilatı yaptıran birçok insanın ortak görüşü, ev yenilemek tasarım ve planlamanın sıfırdan bir ev yapmaktan daha zor olduğudur. Bu yüzden ev tadilatınızda sizlere yardımcı olmak için pratik, gerçek hayat ipuçları ve ilhamlar sunuyoruz. Alanında uzman ve tecrübeli personelimiz, her yapıdaki olasılıkları görebilir ve sizin için en uygun çözümü bulmanıza yardımcı olur. Eray Grup olarak; sizin, bütçenize ve yaşam tarzınıza uygun yaratıcı iyileştirmeler bulmanıza yardımcı olmaya hazırız. Eğer sizde evinizde tadilat yapmayı düşünüyorsanız hemen iletişime geçebilirsiniz.

Ev tadilatı ve dekorasyonu işleriniz için bizimle iletişime geçiniz.