Ankara Villa İzolasyonu Nasıl Olmalıdır?
26
Şubat
2021
Gönderen: Eray Grup Tarih: 26 Şubat 2021

Çarpıcı tasarımlar ile her türlü Ankara villa izolasyon hizmeti için Eray Grup'tan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İzolasyon kelime anlamı olarak tabiatın ve içinde bulunduğumuz mekânların korunmasıdır. Yaşadığımız yapıların iç ve dış etkenlerden korunması, uzun ömürlü olabilmesi için izolasyon çok önemlidir. Günümüz izolasyon uygulamaları ile yaşadığımız evler, villalar doğanın olumsuz etkenlerine karşı sağlıklı ve konforlu halde kalması sağlanmaktadır. Bundan da önemlisi izolasyon ekonomik anlamda da önemli ölçüde tasarruf imkanına olanak sağlar. İzolasyon uygulamalarını birçok alanda görebilmek mümkündür. Örneğin, zemin, teras, çatı, duvar, kapı ve pencere kenarları gibi aklınıza gelebilecek her alan için izolasyon yapılabilir. Hatta yangın, ses, çürüme durumlarından kaynaklanacak hasarı en aza indirebilecek izolasyon uygulamaları da oldukça önem arz eder. Siz de Ankara villa izolasyon işlemleri için en kısa sürede Eray Grup ile iletişime geçebilirsiniz.

Ev, Villa Tadilatı Dekorasyonu hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için https://www.eraygrup.com/hizmetlerimiz/ev-villa-tadilati-dekorasyonu bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. 

Villa İzolasyon nedir?

Bilimde, sağlıkta, ticarette birçok alanda da kullanılan yalıtım işinin teknik adı "izolasyon"dur. Bizim ise burada ele aldığımız "binalarda izolasyon" olacaktır. "Bina izolasyonun" bir diğer adına "evlerde yalıtımla tasarruf" da denir.

İzolasyon, ısı veya sesin bir yerden diğerine geçmesine engel olmak için tasarlanır. Normalde yalıtım, ısı veya sesin evin içinde veya dışında muhafaza edilmesi veya evin belirli bölümlerinde sınırlandırılması için yapılır. Yalıtım birkaç farklı şekilde uygulanabilir, ancak en yaygın olanı milyonlarca küçük cepten oluşan malzemelerden oluşanıdır. Hareketsiz hava oldukça iyi bir yalıtkandır. Sıkışmış hava cepleri, çoğu yalıtım tipine göre yüksek termal direnci verir. Bu neden kışın oldukça soğuk geçtiği bölgelerde ikamet ediyorsanız Ankara villa izolasyon uygulamalarında bu tür yalıtım seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Eğer komşularından gelen seslerden ya da trafik gürültüsünden rahatsızsanız, yapmanız gereken ses yalıtımıdır. Ayrıca kışın ısınamıyor, yazında sıcaktan bunalıyorsanız bu sefer ihtiyacınız olan "ısı izolasyonu" olacaktır.

Villa İzolasyon Çeşitleri Nelerdir?

 • Dış Cephe Isı Yalıtımı:

Bina dış duvarından kaynaklanan ısı kaybı binanın yüksekliğine göre değişiklik gösterir. Yüzey ne kadar genişse ısı kaybı da o oranda artış gösterir. Çok katlı binalarda %40, tek katlı konutlarda %25 civarı ısı kaybı meydana gelir. Dış cephe ısı yalıtımı doğru malzeme ve işçilikle yapıldığında su yalıtımı görevini de yerine getirilebilir. Isı yalıtımı ile %50-60 oranında yakıt tasarrufu ile aile ekonomisine önemli katkı sağlayabilirsiniz.

 • Çatı İzolasyonu: 

Konutlardaki ısı kaybının %25’i çatılarda yaşanır. Isı yalıtım işlemi çatının kullanımı, özellikleri gibi faktörlere bağılıdır.  Bina için çatının yalıtımı önemli bir parametredir. Çatılarda ısı, ses, su/buhar ve ışık/radyasyona yönelik yalıtım uygulaması yapabilirsiniz

 • Pencere İzolasyonu:

Günümüzde çift camlı pencere (ısı camlar) kullanımı yaygınlaşmıştır. Isı kaybı; yansıtmalı ısı camlarda 25 ise, çift camlarda 50, tek camlı pencerelerde 100’e kadar çıkar. Isı izolasyonunda pencerelerin ne kadar önemli olduğu görülür.

 • Ses Yalıtımı:

Ses izolasyonu, çıkan seslerin etki süresinin azaltılması, kabul edilebilecek sınırlara indirgenmesi, akustik değişiklikle yok edilmesi veya uygun bir sesle maskelenmesi gibi yöntemlerle sağlanabilir. Bu işlem için yapı tasarımı esnasında tedbir alınması önemlidir. Ancak ses yalıtımı için gerek performans gerekse ekonomik yönler iyi analiz edilmelidir.

 • Tesisat Yalıtımı:

Bir binanın ısı dengesinin korunmasında harcanan enerjinin düşülmesi tesisat yalıtımına bağlıdır. Özellikle binaya ait tesisatlar yalıtıldıklarında müthiş bir enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Bu yüzden boru, tank, depo, kanallar, vanalar ve armatürler uygun malzemeler ile yalıtılmaları gerekir.

 • Yangın Yalıtımı:

Yangına karşı, çıkmasını önleme veya hasar vermesine engel olmaya yönelik yalıtım için binaların tasarım aşamasında tedbir alınmalı, bu önlemler titizlikle uygulanmalıdır.

Villa modern şömine dekorasyonu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için https://www.eraygrup.com/haber/villa-modern-somine-dekorasyonu- adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Villa İzolasyonun Faydaları Nelerdir?

 • Ankara villa izolasyon işlemlerini usta eller ile birlikte çalışarak enerji verimliliği sağlayabilirsiniz.
 • Isı yalıtımı ile faturalarda tasarruf sağlanır.
 • Yalıtımlı binalar çürüme ve deprem gibi etkilere karşı dayanıklıdır. Ayrıca yalıtım yapılmış binanın bakıma da ihtiyacı olmaz. Uzun ömürlü olur.
 • Binaların estetik açıdan güzel görünür. İstenilen renk ve desende yalıtım kaplama yapılabilir.
 • Her türlü afet ve iklim koşullarına karşı sağlıklı ve konforlu bir yaşam sürdürülebilir.

Çarpıcı tasarımlar ile her türlü Ankara villa izolasyon hizmeti için Eray Grup’tan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Eray grup uzman ekibi ile kaliteli hizmeti ile her zaman yanınızdadır.

Eray Grup Ankara ev tadilatı ve villa tadilatı firması olarak ilgili çok geniş bir alanda hizmetler sunmaktayız. https://www.eraygrup.com/hizmetlerimiz linkten hizmetlerimiz araştırabilir ve detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.